18 Aralık Salı , 2018

Erzincan Belediyesinden Anlamlı Proje

İşitme engelliler için bir meslek edindirme kursu daha açılıyor.
Erzincan Belediyesi İş-Kur işbirliğiyle yeni bir çalışmaya imza atıyor.Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplum hayatında rol almalarını sağlamak için birçok çalışma gerçekleştiren Erzincan Belediyesi, İş-Kur işbirliğiyle engelliler haftasında, işitme engelli hanımlar için keçe aksesuarı imalatı alanında kurs açıyor.
16 Mayıs Salı günü belediye hizmet binasında imzalanan protokolün ardından konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “ İş – Kur işbirliğiyle birlikte önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Engelliler haftasında özellikle işitme engelli hemşehrilerimize yönelik meslek edindirme kursu açıyoruz.
Şimdiye kadar 20 başvuru oldu. Kursiyerler günlük 25 tl kazanacak. Kurslar üç ay sürecek ve engelli kardeşlerimiz ailelerine katkı sağlama imkânı bulacaklar. İşaret dili bilen uzman öğreticiler tarafından verilecek olan kursumuzda çanta, ev aksesuarları, tablolar, günlük hayatta kullanılan ürünlerin imalatına yönelik eğitimler verilecek. Bu kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası kutlu olsun. ” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super