21 Kasım Çarşamba , 2018

Erzincan Can Suyuna Kavuştu

Erzincan Belediyesi tarafından yürütülen Can Suyu projesi tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmalar nedeniyle şehrin yüksek kesimlerinde yer yer su kesintileri yapılıyor.  Ağustos ayı sonuna kadar su kesintilerinin kısmen devam edeceği açıklandı.Can Suyu projesi ve buna bağlı su kesintileri hakkında konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, şehir halkına bilgilendirmek amacıyla olarak bir basın açıklaması yaptı.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı basın açıklamasında; “Erzincan’da yaz aylarında çok azda olsa bazı mahallelerimizde su kesintileri yapıyoruz. Erzincan’da her hangi bir arıza olmadığı müddetçe bugüne kadar her hangi bir mahallenin suyunu keselim her hangi bir mahalleye su verelim gibi bir uygulama bugüne kadar olmadı. Bundan sonra da olmayacaktırBizde sadece ve sadece yaz aylarında bahçe sulamalarına fazla su harcandığından dolayı şehrin yukarı kısımlarında olan mahallelerimizin üst katlarına yani üçüncü dördüncü katlara bazı aylarda özellikle temmuz ve ağustos aylarında su basıncı düştüğünden dolayı su çıkmıyor. Biz son zamanlarda bazı bölgelerde su kesintisine gidiyoruz. Bunun sebebini buradan Erzincanlı hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz biz aşağı yukarı yaklaşık 10 yıldır can suyu diye bir proje artık herkesin hafızasına kazındı bu. Biz geldiğimizde %30 seviyesinde olan imalat şuanda %85 oldu.
Müteahhittin iflasıyla bir yıl kaybettik. Yani bir sene bekledik ikinci ihale sonucunda şuanda müteahhit çok hızlı bir şekilde çalışıyor. Ağustos ayı itibariyle de can suyu projesi hayata geçmiş olacak ve gündemimizden çıkmış olacak. Sona yaklaştığımız için eski hatları iptal etmeye başladık. Bu nedir işte vanalardan açıyoruz. Eski hatları kapatıyoruz. Yeni hatlara su veriyoruz. Yeni kuyularımız Kurutilek de bulunan 8 e yakın kuyunun dört tanesini hayata geçiyoruz.
Onları depolara veriyoruz ve su rezervini çoğaltıyoruz. Yeni hatlardan eski hatlara verilirken bu kuyulardan sular depolara aktarılırken bir imalat çalışması oluyor. Mecburen suyu kesmek zorunda kalıyoruz. Bazı günlerde mahallelere su veremiyoruz. Bunları da mesaj ve anons sistemi ile bildiriyoruz.
Bu kesintiler bir süre daha devam edecek. Ama hemşerilerimizin günlük hayatta ki yaşamda kullandıkları suyu çok sıfıra indirecek şekilde de olmuyor. Diyelim ki sekiz saatlik bir kesinti yapıyoruz. Bunu bildiriyoruz. Daha sonra sekiz saat sonra suyu tekrar şebekeye veriyoruz ve hizmete tekrar sunuyoruz. Bu nedenle hemşerilerimiz anonsları dinlesinler mesajlara dikkat etsinler. Su tedariklerini kesinti olacağı günlerde yapsınlar. Ağustos sonuna kadar bu süreç devam edecek” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super