18 Aralık Salı , 2018

Erzincan Emniyeti, 2017 Yılı Çalışmalarını Değerlendirdi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı.  Polisevinde gerçekleştirilen programda 2015-2016-2017 yıllarında ait Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla ilgili olarak sunum yapıldı.

Programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, emniyet müdür yardımcıları, basın mensupları ve emniyette bulunan ilgili birim sorumluları katıldı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, “Bundan yaklaşık on ay önce Tercan’da yapmış olduğumuz koordinasyon toplantısında bize vermiş olduğunuz bir emir vardı. Tercan’da yapmış olduğumuz koordinasyon toplantısında faili meçhul olayların fazla olduğunu, ilgili çalışmaların daha titiz bir şekilde yapılmasını emretmiştiniz. Biz bu aldığımız emir doğrultusunda ilgili çalışmalarımızı yaparak, şükür ki Allah’a 2017 yılı içerisinden de mala karşı işlenen suçlarda Türkiye birincisi olduk, şahısa karşı işlenen suçlarda da Türkiye genelinde üçüncü olarak anlımızın akıyla bu işten çıktık” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Asayiş Şube Müdürlüğümüz 2017 yılı içerisinde oldukça başarılı bir dönem geçirdi. Arkadaşlarımızın bundan önceki değerlendirmelerinde anladık biliyoruz. 2015 yılında burada başka memurlar çalışmıyordu, 2016 yılında da başka memurlar çalışmıyordu. Demek ki işimizi biraz ciddiyetle yapınca gelebileceğimiz noktaları tespit etmiş olduk hep birlikte. Suçların işlenme sayısının beş binden dört bine yıl içerisinde düştüğünü görüyoruz. Bunun da yıl içerisinde yapılan başarılı çalışmaların sonucunda, suç işleyecek kimsenin dışarıda kalmamasına bağlamak lazım. Erzincan’da beş bin ayrı suçlu yok, bunlar hep aynı şahıslardır. Bunlar bir şekilde adalete teslim edilip gerekli cezalara çarptırılınca dışarıda bizim vatandaşımızın huzurlu güven ortamı devam ediyor. Biz insanların ailelerini çocuklarını hiçbir endişe duymadan okullara gönderebilme, uyuşturucu ile ilgili yapılan yapılacak mücadelelerden sonra  ailelerin çocuklarına dönük endişelerinin kalmadığı, gecenin saat ikisinde hanımı çocukları ile çok rahat bir ortamda dışarıda çıkıp dolaşabileceği bir Erzincan hayal ediyoruz ve bunu da çok kısa sürede sağlayacağız inşallah” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlara ilişkin olarak hazırlanan sunum yapıldı.

�şa��_fP�

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super