18 Kasım Pazar , 2018

Erzincan Merkez Pilot Bölge Seçildi

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başssoy, led aydınlatma projesi ve devam eden alt yapı çalışmaları hakkında konuştu. Başkan Başsoy yaptığı açıklamasında;  “Şuanda şehir içerisinde 20 noktada çalışma var. Bunlardan en önemlisi içme suyu hattının yenilenmesidir.Biz bunun üzerine 20 km kanalizasyon hattı, arıtma tesisinin rehabilitasyon ve kapasite artırımını ekledik. İçme suyu şebekesi ishale hattı beytahtından şehre su taşıyan 35-40 yıllık çelik borular. Arazi içerisinde devamlı su kaybı var. O nedenle o ishale hattını değiştiriyoruz. Beytahtından Işıkpınar deresinin kenarına kadar getiriyoruz. ABC lerin altında ki kavşaktan Milli Egemenlik bulvarından büyük borularla Esentepe depolarımıza akıtacağız. Çalışmalarımız başladı şu anda inşallah 2 aya bitmiş olacak. Ana caddelerin asfaltına başladığımız zaman buranın asfaltı çok kaliteli olacak. Kalıcı olacak. Burada alt yapıda problem istemiyoruz.
Altyapı bitmeden bir şey yapmak istemiyoruz. Çünkü öyle olduğunda makyajlı bir yüze neşter vurmuş oluruz.
Ayrıca aydınlatma projemiz EPDK’dan geçti. Erzincan merkez pilot bölge seçildi. Çalık yönetim bu pilot bölge uygulamasını yapacak. Şehrin tamamında led aydınlatma olacak. Bunun bütçesi de önümüzde ki yılın bütçesine konacak. Aynı zamanda çok tasarruflu olacak. Aydınlatma direkleri dekoratif direk olacak.
Bunun için asfaltta bu çalışmaların bitmesini bekliyoruz. Yoksa asfalt çalışmalarını hemen yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super