13 Aralık Perşembe , 2018

Erzincan Mescid-i Aksa’da Yaşananlara Tepkili

Erzincan’da İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik zulümleri protesto edildi. Siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı protestoda basın açıklaması yapılarak yaşananlara tepki gösterildi.
Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen MHP İl Başkanı Bekir Aksun, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Cebeci, CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk ile beraber bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik hak ihlallerine tepki gösterdi…Saadet Partisi İl Başkanı Ali Cebeci, katılımcılar adına yaptığı açıklamada; “ Yapılan bu zulmü kabullenmek mümkün değildir. Bu duruma hiç bir Müslümanın vicdanı müsaade etmez.
Ama ne yazık ki bugün yeryüzünde mazlumların üzerinde bir kısım hak iddia eden zalimler, insanların inançlarına pranga vurmaya çalışıyorlar. Bu pranganın neticesi ilk kıblemiz Mescid-i Aksa bugün ağlamaktadır.
Bu ızdırabı bizler insan, Müslüman ve Anadolu halkı olarak kabullenemiyoruz.” Şeklinde konuştu. Yapılan basın açıklamasının ardından İl Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından dua edildi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super