18 Aralık Salı , 2018

Erzincan Şehit Recep Gündüz’ü Unutmadı

Erzincanlı 15 Temmuz Şehidimiz Baba Ocağında Anıldı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları çerçevesinde Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki protokol mensupları tarafından, İstanbul’da darbe girişimi sırasında şehit olan Erzincanlı Şehit Recep Gündüz’ün Tercan ilçesi Kurukol Köyü’ndeki baba ocağı ziyaret edildi.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz’da İstanbul’da şehit olan Erzincanlı Recep Gündüz’ün köyünde program düzenlendi. Erzincan’ın Tercan ilçesi Kurukol Köyü’nde düzenlenen anma programlarının ilki şehit babası Yaşar Gündüz’ün evinde gerçekleştirildi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve Eşii Nesrin Savaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, kurum müdürleri, şehit ailesinin yakınları ve vatandaşların katıldığı anma programda; Şehit Recep Gündüz’ün baba ocağında Mevlit- i Şerif okundu, dua edildi. Daha sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve Eşi di Nesrin Savaş ile beraberindeki katılımcılar, Şehit Recep Gündüz’ün Kurukol Köyü’ndeki mezarını ziyaret ettiler.
Kuran’ı Kerim okunması, duaların edilmesinin ardından Vali Arslantaş, Şehit Recep Gündüz’ün mezarına Karanfil bırakarak çam ağacı dikti. Burada açıklamada bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “15 Temmuz Şehitlerini anmak üzere mezarı başında toplandık. Biz Türk Milleti olarak o gece ölümden korkmadık, biz o gece abdestsiz ölmekten korktuk. Tek korkumuz buydu. Belediyenin fıskiyesinde abdest alıp şahadete yürüyen geçlerimizi, Boğaz Köprüsünde tek başına bir tankın karşısına geçen Kemahlı gelinimizi, oğluyla birlikte şahadete yürüyen abimizi, yarasını sardırdıktan sonra tekrar sokağa çıkıp şehit olan yiğitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.
Daha sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 15 Temmuz Şehidi Recep Gündüz Anısına Tercan ilçe merkezinde vatandaşlara helva ikramında bulundular.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super