23 Ekim Salı , 2018

Erzincan TSO, Vergi Kaydı ve Askı Durumunuzu Kontrol Edin

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, odaya kayıtlı mükellefleri 28 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılacak olan oda seçimlerine ilişkin olarak vergi kayıtlarını ve askı durumunu kontrol ettirmeye davet etti.
Yaklaşan seçim öncesi internet sitesinden bir duyuru yaparak odaya kayıtlı üyeleri uyaran, Erzincan Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan yazılı açıklama ise şöyle; “ 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 83. Maddesi ve Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca… 28 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılacak olan Odamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.
Aynı Kanun hükümleri uyarınca, Odamıza olan aidatlarını ödememeleri nedeniyle askı listesine alınan ve bu nedenle Odamız meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinmiş olan üyelerimizin seçimlere katılabilmeleri, aidat borçlarını ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır.
Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ve borç durumlarına ilişkin Oda kayıtları, 07.09.2017 Perşembe – 22.09.2017 Cuma günü mesai bitimine kadar hafta içi her gün 08:30-17:30 saatleri arasında incelemeye açık tutulacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların vergi dairesinden alınmış vergi mükellefiyetlerini gösteren bir evrak ile birlikte firma yetkilisi tarafından yazılı olarak yapılması gerekmektedir.
Anılan süre içerisinde, Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır”

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super