21 Kasım Çarşamba , 2018

Erzincan Üniversitesine Kayıt Yapacak Öğrenciler Dikkat!

Türkiye genelinde Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar neticesinde Erzincan Üniversitesi’ne yerleşen öğrenciler için Erzincan Üniversitesi tarafından bir açıklama yapıldı. Üniversite resmi internet sitesinden yapılan açıklama ise şöyle;
ÖSYM tarafından Üniversitemize yerleştirilmiş olan öğrenciler, kayıt işlemlerini aşağıda belirtilen iki şekilde de yapabilirler.
1- e-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt (e-Kayıt)… Üniversitemize yerleşen öğrenciler e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak 11 Ağustos – 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yapabileceklerdir. (e-Devlet şifresi bulunmayan öğrenciler tüm PTT şubelerinden şifrelerini temin edebilirler.)
• e-Kayıt işlemlerinin e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden nasıl yapılacağının anlatıldığı e-Devlet Kapısı Kesin Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
• e-Kayıt yaptıran öğrenciler, ders kayıt işlemlerinin yapılabilmesi, kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi ve öğrencilik haklarından faydalanabilmek için 20 Eylül 2017 tarihine kadar yerleştirildikleri akademik birim öğrenci işleri bürosuna Kesin Kayıt Kılavuzunda belirtilen kesin kayıt belgeleri ve e-devlet üzerinden kayıt olduklarını gösterir barkod çıktısını şahsen teslim etmelidirler.
• Üniversitemiz Tıp Fakültesine e-Kayıt yaptıran öğrenciler, ders kayıt işlemlerinin yapılabilmesi, kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi ve öğrencilik haklarından faydalanabilmek için 27 Eylül 2017 tarihine kadar Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı öğrenci işleri bürosuna Kesin Kayıt Kılavuzunda belirtilen kesin kayıt belgeleri ve e-Devlet üzerinden kayıt olduklarını gösterir barkod çıktısını şahsen teslim etmelidirler.
• e-Kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. e-Kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle e-Kayıt yapılamayan öğrenciler, kesin kayıt işlemlerini 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemizin belirlemiş olduğu kayıt bürolarından da yaptırabileceklerdir.
• e-Kayıt işleminde öğrencinin yerleşme bilgileri ÖSYM verisinden otomatik olarak gelecektir. Asker Alma Dairesinden askerlik durum bilgisi ve Milli Eğitim Bakanlığında mezun olup olmadığına dair bilgi de aynı ekranda yer alacaktır. Askerlik durumu kayıt olmalarına engel olmayacaktır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler e-Kayıt yapamayacaklardır.
Bu durumda olan öğrenciler kesin kayıt işlemlerini 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemizin belirlemiş olduğu kayıt bürolarından da yaptırabileceklerdir.
2- Kayıt Büroları Vasıtasıyla Kesin Kayıt
• Kayıt büroları vasıtasıyla kesin kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır”
Kayıt işlemi hakkında detaylı bilgi almak öğrencilerin http://www.erzincan.edu.tr adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super