18 Aralık Salı , 2018

Erzincan ve Sivas Geleceğine Ümitle Bakıyoruz

Sivas Valisi Davut Gül bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a geldi. Sivas Valisi Davut Gül, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret etti.
Erzincan Valiliğini ziyaret eden Sivas Valisi Davut Gül, Valilik şeref defterini imzaladı. Yapılan görüşmede Sivas Valisi Sayın Davut Gül ve ekibini Erzincan da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas ile geleceğe ümitle baktıklarını söyleyerek, hızlı tren hattını önemsediklerini söyledi… Ziyaret hakkında konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş yaptığı konuşmasında; “Sivas Valisi Sayın Davut Gül ile 20 yıllık bir dönem arkadaşlığımız var. Öte yandan Erzincan ile Sivas’ın coğrafyadan kaynaklanan komşuluklarından ötürü paylaştıkları ve ortak yaşadıkları geçmiş bir tarihleri var. Geleceğe birlikte ümitle bakıyoruz. Özellikle Sivas’tan geçip, Erzincan’a gelecek olan hızlı tren hattını çok önemsiyoruz. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatı ile geçtiğimiz yıl Erzincan da başlattığımız sıcak asfalt uygulamalarını Özel İdare ekibi ile birlikte yerinde görüp, Sivas’ta başlatma gayesiyle Sivas Valisi Sayın Davut Gül ilimize teşrif etmiş durumda” dedi.
Ziyaret hakkında konuşan Sivas Valisi Davut Gül ise Erzincan da yapmış olduğu incelemelerde köy yollarındaki sıcak asfalt standardının şehirdeki standarda ulaştığını belirtti. hızlı tren ve benzeri projelerde birlikteliklerinin devam edeceğini söyledi.
Sivas Valisi Gül konuşmasında; “Sivas ile Erzincan’ın çok ortak yönü var. En belirgin yönü Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Erzincanlı olduğu kadar, Sivas’lı da olması.
Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş’ı yıllardır tanıyoruz gerçekten kaymakamlık döneminde yaptığı gibi Valilik döneminde de çok güzel ve başarılı işler yapıyor. Kendisini takip ediyoruz. Bugünde Erzincan’ın kırsal alt yapıdaki uygulama örneklerini görmeye geldik. Ben kendisini ve ekibini çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir hedefi vardı. Şehirde olan köyde de olacak. Gerçekten köy yollarının standardı şehirdeki standarda ulaşmış. Bu Erzincan içinde bir kazanım. Ülkemiz içinde bir kazanım. Ayrıca Erzincan ve Sivas’ın bundan sonra hızlı tren ve buna benzer projelerde de ilerde de birlikteliklerin devam edeceğine ve gelişeceğine inanıyoruz. Bize tecrübelerini aktaran Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş’a ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super