23 Ekim Salı , 2018

Erzincan’a 3 Milyon Avro Destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzincan Koordinatörlüğü hibe destekleri kapsamında IPARD 2 programında ikinci başvuru kabul dönemini açtı. Erzincan’a bu dönem kapsamında 3 Milyon Avro tutarında hibe desteği sağlanacakIPARD 2 programı ikinci başvuru kabul dönemini açtıklarını belirten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzincan İl Koordinatörü Metin Bektaş yaptığı basın açıklamasında; “IPARD 2 programında Erzincan’da 14 tane proje aldık. Bu 14 tane projenin yatırım tutarı 8 Milyon 311 lira buradan 5 Milyon 675 bin lira Erzincan’a hibe olarak aktaracağız. Şuan da IPARD 2 ikinci başvuru kabul dönemini de açmış bulunmaktayız. Bunların müracaatları da 6-28 Eylül de elimizde olacak…Bunlardan özellikle et ve süt işleme pazarlamada ki ürünleri ele alacağız. Burada ki yatırım miktarı 3 milyon avro tutarındadır. Buradan da %50 oranında hibe aktaracağız. Özelikle et ve süt ürünleri işleme ve pazarlamada ki yatırımlarımızı bekliyoruz Erzincan’da. Erzincan’da bunların önemli olduğu kanaatindeyiz.
Erzincan Merkeze Bağlanan Beldeler, Köyler ve Mahallelerde Destek Almaya Devam Edecek
Ayrıca son değişikle Erzincan merkeze bağlanan beldeler, köyler ve mahallelerde 2011 TÜİK verilerine göre hesaba göre yine yapıyoruz. Bundan dolayı bu bağlanmalar kırsal anlam bağlamında
Erzincan’ın yatırımlardan herhangi bir şekilde olumsuz anlamda etkilenmesi söz konusu değildir. Erzincan’a bu konuda mümkün olduğunca en fazla hibeyi aktarmak için elimizden geleni yapıyoruz.
Gerek Erzincan’da gerekse Erzincan dışında ikamet eden iş adamlarımızı özellikle İPARD 2 program dahilinde yatırım yapmaya Erzincan’a bekliyoruz” dedi.
Özel Haber: Eren Varlı

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super