21 Kasım Çarşamba , 2018

Erzincan’da “İslam Tarihi Sohbetleri”

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından ve Ziraat Bankası sponsorluğunda düzenlenen “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri – İslam Tarihi Sohbetleri” programı kapsamında KYK Erzincan İl Müdürlüğü’nün konuğu olarak öğrencilerle buluştu.

Erzincan İl Müftü’lüğü Konferans salonunda düzenlenen programa Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı İbrahim Semizoğlu, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, ve diğer kurumların il müdürleri katıldı.

Hafız İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti’yle başlayan programa, öğrencilerin yoğun ilgisi damgasını vurdu.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından söz alan KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek yaptığı konuşmada “1961 yılında kurulan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, sadece öğrenci barındıran ve kredi-burs veren bir kurum olmaktan öteye geçsin diye son iki yıldır gerek kapasite artırımı gerek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri ile öğrencilerimiz için ikinci bir okul olmaya çalışıyor. Onlara sosyal, kültürel ve manevi yönden daha donanımlı olmaları için seminerler, atölye çalışmaları, kurslar ve konferanslar düzenliyoruz. Çınaraltı Gençlik Söyleşileri – İslam Tarihi Sohbetleri programımız çerçevesinde bu akşam Hafız İshak Danış ile Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu ağırlıyoruz. Sponsorumuz Ziraat Bankası’na ve bizlere bu imkanı sağlayan Genel Müdürümüz Sinan Aksu’ya teşekkür ederim” dedi.

“İslam Tarihi Sohbetleri” kapsamında sahne alan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Hz. Muhammed S.A.V.’nin hayatından kesitler anlatarak onun güzel ahlakına vurgu yaptı. İslam’la alakalı kendi tecrübelerini de anlatan ünlü profesör, konuşmasının devamında İslam dininde kadının önemini belirtti. Programı vatan, millet ve öğrenciler için ettiği dualarla sonlandıran Prof. Dr. Hatipoğlu KYK Erzincan İl Müdürlüğü’nün ve Üzümlü Belediye Başkanlığı’nın tablet hediye edeceği 14 öğrenciyi kura ile belirledi.

Program bittikten sonra KYK’lı öğrencilerin davetini geri çevirmeyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Abdurrahim Reyhan Yurt Müdürlüğü C blokta öğrencilerin misafiri olurken Hafız İshak Danış ise Erzincan ve Mamahatun Yurtlarında kalan ilahiyatçı öğrencilerle KYK Erzincan İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super