18 Aralık Salı , 2018

Erzincan’ı Hipodrom heyecanı sardı

Cazibe Merkezleri bilgilendirme toplantısına katılmak üzere geçen hafta içerisinde Erzincan’a gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan AK Parti İl teşkilatına yaptığı ziyaret sırasında Hipodromun kurulacağının müjdesini Erzincanlılara verdi.

Cazibe Merkezleri bilgilendirme toplantısına katılmak üzere Erzincan’da bir dizi temaslarda bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesine yaptığı ziyaretlerin ardından AK Parti İl Teşkilatına geçerek partililere seslendi.
Bakan Elvan’ın AK Parti İl başkanlığında düzenlediği toplantıya, Milletvekili Serkan Bayram ile Sebahattin Karakelle’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut ve çok sayıda partili katıldı.
Burada partililere seslenen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili bilgiler aktardı.
Konuşmansın sonunda Erzincan’la ilgili önemli bir gelişmeyi paylaşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Erzincan’a yapılması planlanan Hipodromu’n müjdesini verdi. Kalkınma Bakanlığı olarak Hipodrom için tüm girişimlerin tamamlandığını belirten Bakan Elvan bu önemli yatırımın en kısa sürede Erzincan’a kazandırılacağını söyledi.
AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram’ın yoğun girişimleri ve Başbakan Binalı Yıldırım’ın takibi neticesinde Hipodromun Erzincan’a yapılması için çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği öğrenildi. Erzincan’da yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan yatırımın bölge ekonomisine ise önemli bir katma değer sağlayacağı ifade ediliyor.
Türkiye genelinde 9 adet bulunan hipodromun 10.sunun Erzincan’da açılması için yoğun çaba sarf eden Milletvekili Serkan Bayram geçtiğimiz günlerde Bakan Elvan’ın Ak Parti İl teşkilatında verdiği müjde ile birlikte hipodromun Erzincan’a kurulması kesinleşmiş oldu.
Birçok büyük illerin hipodrom için sırada beklediği öğrenilirken söz konusu yatırımın Erzincan’a kurulması ise şehirde büyük heyecan yarattı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super