18 Kasım Pazar , 2018

Erzincanlı Esnafın Emeklilik Mağduriyeti Bitmedi

Yıllardır terzilik yapan Uslu, emekli yaşı dolmasına rağmen borcundan dolayı emekli olamıyor.

Yaş ve sigortalılık süresini doldurmuş ama prim borcu nedeniyle emekli olamayan Bağ-Kur’lulara düşük faizli kredi imkânı sağlandığı konusunda hükümet tarafından açıklama yapılmıştı.
Bu açıklamaya istinaden bankaya giden Erzincan esnaflarından Terzi Halil İbrahim Uslu, bankanın borcun hepsini kapatmadığını bu nedenle esnafın sorunun çözülmediğini belirtti…Şuan Ne İçip Ne Yiyorum Bunu Soruyor Musunuz?
Konuyla ilgili olarak mağduriyetini dile getiren Halil İbrahim Uslu yaptığı açıklamada; “1978 yılından beri esnaflık yapıyorum. Yeni çıkan emekli günü gelip de borcu olandan dolayı emekli olamayanın borcunun devlet bankalarıyla yapılan anlaşma neticesinde ödeye bileceklerini Başbakanımız açıkladı.
Bankaya gittiğimizde bankalar biz size şu kadar ödeme verebiliriz geri kalanına biz karışamayız diyor. Bundan dolayı 58 bin TL borcum var Bağkur’a benim. Bankaya gittim banka biz 20 bin TL’sini karşılıyoruz geri kalanını siz vereceksiniz dedi.
Ama Başkanımız emekli olamayana borcundan dolayı anlaşmalı bankalarımızla kredi sağlanacak diyor. Bende diyorum ki bana hiç para vermesinler direk aylığım borcuma bağlansın.
O zaman da geçimden dolayı bize resmi bir evrak vermen lazım diyorlar. Tamam, ama ben şuan ne içip ne yiyorum emekli değilim bunu soruyor musunuz? Yok.” Diyerek yetkililerden bu konuya bir açıklık getirmelerini ve esnafa hak ettiği değeri vermelerini istedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super