23 Ekim Salı , 2018

Erzincanlı Milli Kayakçımız Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyor

Erzurum Palandöken’de düzenlenen Özel Sporcular Kayak Türkiye Şampiyonası yarışmasında Erzincanlı Milli Özel Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz, birinci olarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Gençlik Spor Bakanlığı Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken’de düzenlenen Özel Sporcular Kayak Türkiye Şampiyonası yarışmasında Erzincanlı Milli Özel Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz, Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye geneli 15 şehirden 39 yarışmacının katıldığı yarışmada başarılarına yenisini ekleyen Erzincanlı Milli Özel Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz, ülkemizi 25 Şubat’ta Polonya’da yapılacak olan Dünya Kayak Şampiyonasında temsil edecek. Erzincanlı Milli Ayşe Kader Yavuz daha önce 2 Dünya İkinciliği, 3 Avrupa Birinciliği ve 2 Avrupa Üçüncülüğü elde etmişti.

Kızının başarısıyla gurur duyan ve Erzincan’da uzun yıllar Yamaç paraşütü Öğretmenliği yapan Osman Yavuz yaptığı açıklamasında; “Kızımın başarıyla gurur duyuyoruz. Her zaman ki gibi yine bizi, şehrimizi ve ülkemizi gururlandırdı. Bu başarısının arkasında azminin çok büyük etkisi var. Ben kızımın her zaman yanında olmaya devam edeceğim. İnşallah 25 Şubatta Polonya’da yapılacak olan Dünya Kayak Şampiyonasında da ülkemize birincilik getirecektir. Ben Erzincan’da ki yöneticilerimizden rica ediyorum. Erzincan’ın ve ülkemizin adını Dünya’ya duyuran kızıma destek versinler. Ben de bir sporcu geçmişim olduğu için destek bulamadan ilerlenemediğini biliyorum. Bu yüzden bugüne kadar kızıma maddi manevi destek oldum. Benim kızım özel durumundan dolayı iş okulunu bitirdi. Üniversitesi yok. Bu yüzden yetkililerden iş istiyoruz. Uygun görecekleri bir iş imkânı sağlarlarsa çok mutlu oluruz. Bizleri yalnız bırakmasınlar ki bu başarılar devam etsin” dedi.  Erzincanlı Milli Özel Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz şimdi ise Dünya Kayak Şampiyonasına hazırlanıyor.

Bizde Özsöz Gazetesi olarak bu başarıdan dolayı Erzincanlı Milli Özel Sporcumuz Ayşe Kader Yavuz’u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super