20 Kasım Salı , 2018

Erzincanlı Sporcular’dan Zeytin Dalı Harekâtı’na Destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) tarafından Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na Erzincanlı sporcular destek verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na Erzincanlı sporcular destek verdi.

Erzincan sporcular, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na, Zeytin Dalı Harekâtı’nda Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek için pankart açarak karşılamaya çıktılar.

Erzincan’da amatör futbol kulüplerinden U16 Yaş kategorisinde mücadele eden spor kulüpleri bir araya gelerek, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek oldu. Mehmetçiğin Afrin’de tüm insanlığın yüklerinin sorumluluğuyla cephede savaş verdiğini ifade eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Emin Turan; “Bugün Mehmetçiğimiz Afrin’de bu toprakların, bu milletin bekası için canını ortaya koyarak bu topraklara yan gözle bakanlara şöyle diyorlar; boşuna kafanızı bu tarafa yöneltmeyin. Biz ki tarihte sömürge olmamış bir milletin çocuklarıyız. Biz ki tarihte insanlığın vicdanı olduğumuz gibi bugün de insanlığın vicdanı olacağız ve insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Nerede bir mazlum varsa onun yanında olmaya, nerede bir zalim varsa onların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz diyorlar. Şimdi bize düşen onlara dua etmektir” diye konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super