18 Aralık Salı , 2018

FİDEM Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Erzincan’ın başarılı okullarından Özel Fidem Koleji Eğitim Koordinatörü Turan Işık 27 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Finlandiya’ da olacak.
Bireylerin toplumsal yaşama etkili bir şekilde katılmaları, aldıkları sağlıklı eğitimle doğru orantılıdır. Bilgi toplumu standartlarında bir yaşamı sürekli kılabilmek için çok yünlü okur- yazar olmayı başarmış öğrenciler yetiştirmek her ülkenin eğitim sisteminin temel hedefidir.
Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmaların verimliliğini ölçmek amacıyla kısa adı PISA olan uluslararası ölçme değerlendirme programı geliştirilmiştir. Bu program doğrultusunda her üç yılda bir ölçme – değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır…Üye ülkelerden rastgele seçilen öğrencilerin test edildiği bu program sayesinde, katılımcıların, ülkelerinde aldıkları zorunlu eğitim sonunda matematik ve fen bilimleri alanlarında ne ölçüde okur-yazar oldukları belirlenmekte, okuma ve analitik düşünme becerileri test edilmekte ayrıca motivasyonları, iletişim hecelileri ve kendilerini tanıma dereceleri tespit edilmektedir.
2000 yılından beri yapılmakta olan bu ölçme ve değerlendirme sonuçlarına göre her ülke kendi eğitim sistemini diğer ülkelerle karşılaştırmalı olarak değerlendirme fırsatı
bulmaktadır. Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) verilerine göre 15 yaş grubundaki öğrencilerin gösterdiği performans sıralamasında ilk sıralarda yer alan Finli öğrenciler tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Üst üste elde edilen başarıların tesadüf olmadığı, bir sistemin ürünü olduğu tüm dünyada kabul görmektedir Bu sistemi başarılı kılan unsurların neler olduğunu yerinde görmek ve değerlendirmeler yapmak üzere oluşturulan özel bir değerlendirme ekibinde görev üstlenen Erzincan’ın başarılı okullarından Özel Fidem Koleji Eğitim Koordinatörü Turan Işık 27 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Finlandiya’ da olacak.
Özel Fidem Koleji Müdürü Bünyamin Sonat, geçen yıl da İngiltere’ ye eğitim gezisi
gerçekleştirdiklerini belirtti. Sonat, Finlandiya eğitim sis temini inceledikten sonra da İsveç, Fransa ve
Amerika’ ya geziler yapmayı planladıklarını söyleyerek, yurt içinde ve yurt dışındaki hertürlü eğitim etkinliğini yerinde incelemeyi önemsediklerini açıkladı. Daha önce de AB projeleri kapsamında Avrupa’ da inceleme fırsatı yakaladıklarınıhatırlatan Bünyamin Sonat, bu etkinlikler sayesinde büyük kazanımlar elde ettiklerini, kendi imkânlarıyla gerçekleştirdikleri Finlandiya Eğitim Gezisi’nden de faydalanabilecekleri sonuçlar elde edeceklerine inandığını ifade ederek, bu programlar sayesinde kurumsal gelişim ivmelerini uluslararası düzeye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super