18 Kasım Pazar , 2018

Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibe küçükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi genç çiftçilere, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin tarafından hayvanları teslim edildi.
Van’dan Erzincan’a tırlarla gelen koyunlar, canlı hayvan pazarında sahiplerine teslim edildi. Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin projenin 2018 yılında da devam edeceğini belirterek; ‘’2017 Yılı Genç Çiftçileri Destekleme Projesi Kapsamında bugün küçükbaş hayvan dağıtım töreninde bulunmaktayız. İlimizde 189 adet genç çiftçimizi destelemek üzere projelerimizi yaptık, Bakanlığımız bu projelerimizi kabul etti. Bunun 33 tanesi küçükbaş hayvan üreticileriyle ilgili olan bölümü. Bunu bugün 8 çiftçimize koyunları teslim ediyoruz.
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğümüzce temin edilen koyunlardır. İlimizde yaklaşık 417 bin küçükbaş hayvanımız mevcuttur. İnşallah bu genç çiftçilerimiz bunu büyüteceklerdir.
Zaten küçükbaş hayvan üretimini Bakanlığımız olarak destekliyoruz. Küçükbaş hayvanda anaç başına 25 lira destek verdik. Buradaki amacımız köyden göçü engellemek. İş alanı yaratarak kentten köye göçü teşvik etmek. Hükümetimizin bu projesi 2018 yılında da devam edecek. 3 Yıllık bir projedir inşallah devamı gelecek. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.’’ şeklinde konuştu.
Küçükbaş hayvanlarını teslim alamaya gelen genç kadın çiftçi; ‘’Böyle bir proje duyar duymaz başvuruda bulundum. Başvurum olumlu sonuçlandı. Devletimize böyle bir destekten dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super