13 Aralık Perşembe , 2018

Gençler Uyuşturucuya Değil, Havacılığa Bağımlı Olsunlar

 

Türk Hava Kurumu Erzincan Genç Kanatlar Kulübü 2018 yılında yeniden yapılanarak faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Kulüp faaliyetleri kapsamında uyuşturucudan uzak bir nesil için havacılığı tanıtıcı çalışmalar yapılacak.

Haber: Eren Varlı

Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık bölümü öğrencilerinden oluşturulan Türk Hava Kurumu Erzincan Genç Kanatlar Kulübü üniversite, lise, ortaokul ve ilkokullarda havacılık faaliyetlerini tanıtacak.

Türk Hava Kurumu Erzincan Şube Saymanı Rıdvan Geçim, yeniden yapılanan THK Erzincan Genç Kanatlar Kulübü hakkında yaptığı açıklamasında; “Erzincan Genç Kanatlar kulübümüzü bu yıl Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık bölümü öğrencilerinden yeniden yapılandırdık. Genç kanatlarımız Türk Hava Kurumu Erzincan Şube Başkanlığımız bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştirecekler. Üniversite, lise, ortaokul ve ilkokullarda havacılık faaliyetlerini tanıtacak, kurumumuzun çalışmalarını anlatacaklar. Ücretsiz havacılık kurslarımızdan ilimizde ki gençlerimizi bilgilendirecekler. Kötü alışkanlıklarla yüz yüze kalan gençlerimizi havacılığa yönlendirerek onları havacılığa bağımlı yapacağız. Uyuşturucudan uzak bir nesil için çalışan kurumumuz genç kanatlarımızın desteğiyle daha da etkili bir çalışma sergilemektedir. Bu kapsamda ben yeniden yapılandırdığımız genç kanatlarımıza faaliyetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Türk Hava Kurumu Erzincan Genç Kanatlar Kulübü’nün 2018 yılı yapılanması sonucu oluşan yönetim ise şöyle; “Genç Kanatlar Lideri Musab Yılmaz, Havacılık Kolu Başkanı Zeynep Aslan, Gelişme ve Proje Kolu Başkanı Musa Divrik, Haberleşme Kolu Başkanı Melike Yalçın, Üye Takip ve Kayıt Kolu Başkanı Pınar Alkan, Sosyal İşler Kolu Başkanı Destegül Atalmış, Protokol Kolu Başkanı Esra Kılınç”

Türk Hava Kurumu Erzincan Genç Kanatlar Kulübü üyeleri ise; “Sena Avcı, Ayşenur Özer, Enes Furkan Tezcaner, Esra Gül, Batuhan Bahçebaşı, Esra Arsan, Ceren İlgen, Kübra Mecan, Şeyda Nur Güler, Hümeyra Başol, Ahmet Bakartepe”

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super