19 Şubat Pazartesi , 2018

Gün, “Erzincan’da Bu Günkü Hedef İlk Beşe Girmektir”

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nu ziyaret etti.
Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaretinde öğrencilere hitap eden Gün, hafta başı olması dolayısıyla Bayrak törenine de katılarak öğretmenlerle yaptığı toplantıda ilin başarı grafiği hakkında bilgiler verdi. Gün; “2012 yılında ilerin başarı sıralaması açıklandığında ilk ona giren iller ve son ona giren iller açıklandığında maalesef ilimiz son on ilin içerisindeydi. Her yıl başarı ivmesini artıran ilimizin bu günkü hedefi ilk beşe girmektir. Bu başarının mimarı elbette ki sizlersiniz. Bu gayretli ve başarılı çalışmalardan ötürü hepinizi kutluyorum…Erzincan başarıyı elde etmek için eğitim, sosyal ve kültürel konularda müthiş bir seviyededir. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda da öğretmenlere bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Gün, en fazla Afganlı öğrencinin bu okulda olduğunu belirtti. Gün açıklamasında; “ Bunları aslında eşit olarak okullara dağıtıyoruz, ama bu mahallede oturan fazla olunca yapacak bir şey kalmıyor. Bu öğrencilere ülkemizi yapısını tanıtalım, belediye nedir, polis teşkilatı nedir, zabıta nedir, Valilik nedir, sıkıntı yaşadığında 155, 153 gibi ihbar hatlarına nasıl ulaşacağı anlatılmalı” dedi.
Okul Müdürü Recep Demir ise; “ Çok fazla uyum problemi yaşamıyoruz, Halk Eğitim Merkezinden de bir öğretmenimiz bize destek oluyor” dedi.

Diğer Haber

Müsteşar Yardımcısı Yücel, “Damızlık Düve Üretim Merkezi” Çalışmalarını İnceledi

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Erzincan’ın dört önemli sivil toplum kuruluşu …

Watch Dragon ball super