13 Aralık Perşembe , 2018

Gün, “Öğretmen Memleketin ve Milletin Geleceğinin de Yegâne Teminatıdır”

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 24 Kasım Öğretmenler günü dolasıyla yaptığı basın açıklamasında; “Öğretmen; düşüncesini, kalbini, hayatının en verimli yıllarını öğrencilerine adayan, ulvî bir misyonun temsilcisi, fikir işçisi ve mimarıdır” dedi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 24 Kasım Öğretmenler günü dolasıyla yazılı bir basın açıklaması yaparak “Kutlu bir hizmeti yüklenen öğretmenler, fedakârlıklarıyla milletlerin en saygıya layık mesleğine sahiptirler” dedi.
Gün açıklamasında; “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.” diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği üzere, kutlu bir hizmeti yüklenen öğretmenler, fedakârlıklarıyla milletlerin en saygıya layık mesleğine sahiptirler.
Sevgiyle ektiğiniz tohumların yeşerdiği, ellerinize batan dikenlerine rağmen yetiştirdiğiniz güllerin burcu burcu koktuğu, gökyüzünün her gece yıldızlarla kaplı olduğu güzel günlerin mimarıdır öğretmen. Şüphesiz ki öğretmen ecdadından aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi kendine en kutsal vazife edinendir..Öğretmen memleketin ve milletin geleceğinin de yegâne teminatıdır. Öğretmen; düşüncesini, kalbini, hayatının en verimli yıllarını öğrencilerine adayan, ulvî bir misyonun temsilcisi, fikir işçisi ve mimarıdır. Öğretmen; insanlıkla ilgili derdi-davası olan, duruş sahibi ilkeli bir idealisttir. Öğretmen; yaşadığı çağın imkânlarını değerlendirerek ve ilimlerin temel gayelerine inerek çocuklarımızı, gençlerimizi, bir taraftan pozitif ilimlerle mücehhez kılmak diğer taraftan milli ve manevi değerleri gönüllerine nakşetmek için emek harcayandır. Böylece bizleri biz yapan değerlerimizin çocuklarımızın zihin ve gönüllerinde yeşermesini ve kök salmasını sağlayan bahçıvandır öğretmen.
Sizler, mesleki yaşamınız boyunca öğrenme-öğretme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Sizlerin de ödülü budur! Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Eğitime adanmış bir ömrü, çoğu kez kendinizi ihmal ederek harcıyorsunuz. Ama bu ulvi görevde özverili çalıştığınız için şehrimizde hem sınavlarda hem bilim, sanat ve spor alanlarında büyük başarılara imza attık. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır.
Hiçbir övgü veya taltifin kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, bu mesleğin kadr’ü kıymetini toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’müzü bu duygularla bir kez daha canı gönülden kutluyor, tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu nice uzun ve başarılı yıllar; emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve afiyet içinde mutlu bir emeklilik hayatı diliyorum. Şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, tüm maarif camiamızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super