12 Aralık Çarşamba , 2018

İbadethane Bahçeleri Yenileniyor

Erzincan Belediyesi şehre yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Erzincan Belediyesi tarafından son dört yılda 16 cami bahçesinde çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.   Yenilenen cami bahçelerinde şadırvanlar, merdivenler, andezit kaplı sahanlıklar inşa edilirken yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Cami-i Kebir cami bahçesinde geçtiğimiz aylarda başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor. Erzincan Belediyesi tarafında bu bölgede bir taraftan şadırvan, abdesthane, gasilhane toplantı salonun inşası sürdürülürken bir taraftan da çevre düzenleme çalışmalarına başladı.

 

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy çalışmalar hakkında açıklamasında; “Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı mekânlardan biri olan Cami-i Kebir cami bahçesinde bulunan şadırvanı tuvaletleri abdesthaneleri yaklaşık 40 yıllıktı. Burayla ilgi geçtiğimiz yıl bir proje hazırladık ve bu yıl ihale ettik. Camimizin bahçesine bir şadırvan, bir abdesthane, gasilhane ve bir toplantı salonun inşasına başladık ve kısa süre sonra hizmete açacağız. Ben şehrimize kazandırılan tüm projelerin hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Gerçekleştirilen incelemelerde Başkan Başsoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı eşlik etti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super