18 Kasım Pazar , 2018

İl Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor

İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri kayıtları Ramazan ayında iftar sonrası kurulan standlarda devam ediyor.
5–18 yaş aralığındaki katılımcılar için bu yıl 39 branşta yapılması planlanan ücretsiz İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri kurslarının başvurular devam ediyor. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü daha fazla kişiye ulaşma adına Ramazan ayında kayıtları İftar sonrası kurulan stantta almaya devam ediyor. Erzincan Belediyesi tarafından Aşıklar Caddesinde gerçekleştirilen Şehrican’da Ramazan Akşamları program alanında kurulan stantta İl Müdürlüğü Antrenörleri tarafından vatandaşlara hem spor branşları hakkında bilgilendirme yapılıyor hem de İl spor merkezlerine gelmek isteyenlerin kayıtları yapılıyor.
Açılacak olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri ile ilgili açıklamada bulunan Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, tüm Erzincan halkını yaz spor okullarına davet etti.
BRANŞLAR:
Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Boks, Binicilik, Bisiklet, Bocce, Bowling, Dart, Hentbol, Cimnastik, Fitness, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Judo, Karate, Tekerlekli Kayak, Kick Boks, Masa Tenisi, Tenis, Muay Thai, Okçuluk, Satranç, Taekwondo, Voleybol ve Yüzme (Yüzme branşı ücretlidir)
İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarına başvuru yapmak isteyenlerin Veli izin belgesi ve sağlık belgesini doldurarak, 1 adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapması gerekiyor. Doldurulan formlar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme Havuzunda oluşturulan başvuru noktalarına teslim edilebilir.
Bu yıl yine ayrıca Bedensel Engellilere, İşitme Engellilere ve Özel sporculara yönelikte ücretsiz yaz spor kursları açılacaktır.
İşitme engelliler alanında Atletizm, Badminton, Basketbol, Karate ve Yüzme branşlarında, Bedensel engelliler alanında Atıcılık, Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında, Özel Sporcular alanında ise Jimnastik ve Yüzme branşlarında kurs açılacaktır. Gençlik Merkezinde ise yaz döneminde gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla çeşitli kurslar açılacak.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super