13 Aralık Perşembe , 2018

IPA II İstihdam Eğitim Programı Yapıldı

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından “ IPA II İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” ve “Proje Döngüsü” konulu bilgilendirme ve eğitim programı yapıldı. Erzincan Hilton GardenInn otelde gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu. Erzincan Valiliğinin AB Dış ilişkiler birimi kurumlar arasından işbirliği ve koordinasyonu sağlayarak projeler hazırlanmasına katkı sağlıyor.
Özellikle AB kaynaklı hibe ve fonlar başta olmak üzere ulusal ve uluslararası mali kaynaklardan ilimizin daha etkin yararlanabilmesi için öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde proje birimlerinin oluşturulmasını sağlayıp, bu birimlerde çalışacak personellere yönelik Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleri düzenleniyor.
AB ve Dış İlişkiler Bürosu verdiği PCM eğitimleri ile Erzincan’da kaliteli projeler yapmanın yanı sıra başarılı bir iş gücü piyasası entegrasyonu ve daha fazla hareketlilik aracılığıyla rekabet edebilirlik, istihdam ve büyüme konusundaki Avrupa 2020 hedeflerine, eğitim ve istihdam alanındaki temel amaçlarına ulaşmasına daha fazla katkı sağlaması amaçlanıyor.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super