13 Aralık Perşembe , 2018

İstanbul Otlukbeli Derneğinden düğün yapacak aileler için sevindirici karar

İstanbul’da hizmetlerini sürdüren Otlukbeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine yönelik çalışmalara devam ediyor. Dernek yönetimi ve üyeleri arasında yapılan istişare toplantısı sonucunda, düğün yapacak aileler için sevindirici bir karar çıktı. Düğün yapacak olan ailelerin işini kolaylaştıracak olan bu karar hakkında bir açıklama yapan dernek yönetimi şunları belirtti: “Bizler Otlukbelililer olarak İstanbul gibi büyük bir metropol şehirde yaşamaktayız. Bu şehrin artıları olduğu gibi sıkıntılarını da birlikte yaşamaktayız. Bu sıkıntıların en önemlisi gün içerisinde trafik yoğunluğundan kaynaklanan ulaşım sıkıntısıdır. Üyelerimizin İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasının değişik semtlerinde ikamet ettiklerinden dolayı, düğün davetiyelerini ulaştırmakta zorluklar yaşanmaktadır.
Bu bağlamda üyelerimizin işini kolaylaştırmak için dernek yönetimi olarak bir formül üzerinde çalışma yaptık. Bu çalışmam ile davetiye bastırmak ve bunları dağıtmak gibi sıkıntıları ortadan kaldırmış olduk. Hem ekonomi hem de zaman açısından üyelerimizi rahatlatacaktır.
Üyelerimizin yapması gereken tek şey, Dernek Sekreterimiz Adem Albayrak’a düğün davetiye bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır. Düğün bilgileri üyelerimizin tümüne bir hafta öncesinden bir mesaj, kına gecesi günü ikinci mesaj olmak üzere toplam iki defa mesaj olarak bildirilecektir.
Daha önce yapmış olduğumuz istişare toplantılarında bu konu hakkında tüm üyelerimizden olumlu yanıtlar aldık.
21 Mayıs 2017 Pazar günü üyelerimizin tümünü kapsayan bir toplantı daha yaptık. Bu konu katılım sağlayan üyelerimizin tümünün kabul oyu ile karara bağlanmıştır.Bu tarihten sonra yapılacak olan düğünler, mesaj yolu ile bildirilecektir. Derneğimizin almış olduğu bu karara üyelerimizin uyması önem arz etmektedir.
Diğer bir konu olan dernek yeri alımı ile ilgili bağış toplama çalışmaları devam etmektedir. Toplanan bağışlar derneğimizin banka hesabına yatırılmaktadır. Üyelerimizin bu çalışmaya gösterdikleri ilgi ve alakaya ayrıca teşekkür ederiz.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super