12 Aralık Çarşamba , 2018

Kaçak Avcıları Sosyal Medya Yaktı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Şube Müdürlüğü tarafından Erzincan’da av ve yaban hayatının korunmasına yönelik denetim ve kontroller artırıldı. Buna göre Erzincan’da 2016 yılında kaçak avcılık yapan 84 kişiye 206 bin 358 TL idari para cezası uygulanırken, kaçak avlanan ve avlarını sosyal medya üzerinden paylaşan 8 kişi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin dikkatinden kaçamadı.

Erzincan’da 2016 yılında kaçak avcılık yapan 84 kişiye 206 bin 358 TL idari para cezası uygulanırken, kaçak avlanan ve avlarını sosyal medya üzerinden paylaşan 8 kişi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin dikkatinden kaçamadı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Şube Müdürlüğü tarafından Erzincan’da av ve yaban hayatının korunmasına yönelik denetim ve kontroller artırıldı.
Geçtiğimiz yıl 827 avcı denetim ve kontrol edilirken, usulsüz avcılık yapan 84 kişiye 53 bin 358 TL idari para cezası ve usulsüz avlanma sonunda el konulan 84 av hayvanı için de bu şahıslara 153 bin TL tazminat cezası uygulandığını, bu denetimlerde avda kullanılması yasak olan (araç, av tüfeği, projektör vb.) 13 sair eşyaya el konuldu.

Şube Müdürü Uğur Önel, 2016 yılında İl genelinde 6 adet avcı eğitim kursu açıldığını 103 kursiyere sertifika ve 1 av kılavuzluğu kursu açılarak 5 kursiyere av kılavuzluğu kimlik kartı verildiğini söyledi. 2016 yılında Erzincan’da 381 belgeli avcının bulunduğunu, Ekşisu Sazlıkları Kuş Gözlem Kulesi tamamlanarak vatandaşların hizmetine açıldığını ifade etti. Önel, av turizmi ile Biyo çeşitlilik envanter ve izleme çalışmalarının devam ettiğini, ifade eden av ve yaban hayvanları ile sokak hayvanlarının olumsuz hava şartlarında beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için doğaya 6 bin kg buğday, 200 kg sakatat ve 200 kg pazar artığı ile sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı için yemek artığı, mama ve su belirlenen beslenme odaklarına bırakıldığını ifade etti.
Öte yandan kaçak avcılık yapan ve avlarının fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan 8 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin sosyal medya üzerindeki çalışmalarında 2016 yılı içerisinde kaçak avlanan şahısların avladıkları hayvanlarla çekildikleri fotoğraflar sosyal medya üzerinde paylaşmaları ve yapılan kontrollerde kaçak avlandıkları ortaya çıkıyor.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super