20 Kasım Salı , 2018

“Kampüse Hoş geldin”

“Kampüse Hoş geldin” projesiyle üniversiteye yeni başlayan öğrencilere, okuyacakları şehre ve üniversiteye adaptasyon, barınma ve burs imkânları hakkında rehberlik hizmeti veriliyor.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yapılan “Kampüse Hoş geldin” projesi 81 ilde gerçekleştiriliyor. Erzincan’da da “Kampüse Hoş geldin” projesi uygulanmaya başlandı.
Erzincan Üniversitesi Yanlızbağ yerleşkesinde açılan stant ile şehre yeni gelen öğrencilere il veya ilçedeki barınma, burs ve diğer imkânlarla ilgili bilgi veriliyor.
AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş, Gençlik Kolları olarak Türkiye’de 15-30 yaş arası gençliğe ulaşmak, onların sorunlarını çözmekle görevli olduklarını belirtti. Açtıkları stant hakkında konuşan Keleş yaptığı basın açıklamasında;…“Gençlerle birçok farklı projede bir araya geliyoruz. Erzincan’da üniversiteye başlayacak öğrenciler, ailelerinden ayrı yeni bir hayata adım atıyorlar. Bu öğrenciler için “Kampüse Hoşgeldin” projesini hazırladık.
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla üniversite öğrencilerine yönelik olarak 81 ilde bu projeyi her yıl uyguluyoruz. 81 il başkanı ve ilçelerdeki üniversite sorumluları olarak gençleri karşılıyoruz.
İlimize üniversiteye kayıt için gelen öğrencilere şehrimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz” diyerek bu sene Erzincan Üniversitesine kayıt yaptıracak öğrencilere yeni eğitim öğretim hayatlarının hayırlı olmasını temenni etti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super