20 Kasım Salı , 2018

Karakelle, “İnanç Değerlerimize Saldıran İsrail’i Şiddetle Kınıyorum”

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Mescid-i Aksa da Müslümanlara yönelik devam eden İsrail zulmü hakkında yazılı bir basın açıklaması yaparak “İsrail hükümeti Filistin’in kalbi olan Kudüs’te devlet terörü estirerek, Müslüman kardeşlerimize Mescid-i Aksa da ibadet yapmaları konusunda tecrit uygulaması asla ve asla kabul edilemez” dedi.
Erzincan Milletvekili Karakelle yaptığı açıklamasında; “ Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’den sonra İslam Aleminin üçüncü kutsal mekanı ve ilk kıblesi, Peygamber Efendimizin (Sav.) Miraca yükseldiği Mescid-i Aksa da Müslümanlara İsrail zulmü devam ediyor. İsrail hükümeti Filistin’in kalbi olan Kudüs’te devlet terörü estirerek, Müslüman kardeşlerimize Mescid-i Aksa da ibadet yapmaları konusunda tecrit uygulaması asla ve asla kabul edilemez. Mescid-i Aksa gibi yerler ve ibadethaneler kutsal mekanlardır….İnsanların inançları doğrultusunda kendilerini Allah baş başa hissettikleri yerler olarak her türlü saldırıdan, her türlü şiddetten uzak yerlerdir. Bu ibadet yerleri siyasi tarafların çekişme ve mücadele alanı olamaz.
Mescid-i Aksa’ya namaz kılmak için giden Müslümanları terörist yerine koyarak metal detektörlerle aramak istemesi, İsrail’in yıllardır yaptığı sindirme politikasından başka bir şey değildir. Bu baskıcı ve Siyonist tutum İsrail hükümetinin inanç hürriyetine ve insan haklarına yaptığı çirkin bir saldırıdır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Büyük zaferler sonrasında farklı inançların ibadethanelerine Türk Milleti olarak nasıl koruyucu olarak yaklaştığımızla ilgili sayısız örnekler engin tarihimizin altın sahifelerinde mevcuttur. Kaldı ki ister Müslüman olsun, ister Hıristiyan olsun ve isterse Yahudi olsun her insan kendi mabedinde özgürce ibadetini yapabilmelidir. Yüce dinimiz bunu böyle emretmiş Milletimizde tarih boyunca bu anlayışı en anlamlı şekilde hayata geçirmiştir. Mescid-i Aksanın şahsında inançlarımıza ve inanç değerlerimize saldıran İsrail’i şiddetle kınıyorum. Ülkemiz insanını ve tüm İslam Alemini Filistin’in kalbi konumundaki Kudüs’te yaşananlara sessiz kalmamalarını ve İsrail’in yaptığı insanlık dışı uygulamalarıyla insan Haklarını ve inanç hürriyetini ayaklar altına almasını bir insanlık suçu olarak addediyorum ve tüm İslam Alemini bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.
İsrail şuanda mevcut silahlı güçlerine güvenerek bu tür eylemlere kalkışıyorsa bilinmelidir ki çok yanılmaktadır. Konu kutsalımız olduğu zaman nelerin nasıl ters döndüğünü, teknolojinin nasıl İman’a teslim olduğuna tarih şahittir. Mescid-i Aksa Müslümanların en kutsal üçüncü mekânı olarak şimdiye kadar nasıl geldiyse ebediyete kadarda ibadet yerimiz olarak devam edecektir. Burada en önemli temennim ise Kudüs’ü bundan böyle daha çok ziyaret etmek o mekanların uhreviyatından mümkün olduğu kadar fazla faydalanmak olmalıdır. Orta Doğu’da yıllardır kanayan bir yara olan Filistin meselesi ancak İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi ve bağımsız Filistin devletinin kurulmasıyla mümkündür. Uluslararası toplumdan en büyük beklentimiz budur. Böylece Orta Doğu’da akan kan ve gözyaşı dinecek. Kudüs, Hıristiyanlar, Museviler ve Müslümanlar için kutsal bir mekân olarak huzurlu günlerine devam edecektir.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super