17 Ekim Çarşamba , 2018

Kemah’a Yaşlı Yaşam Merkezi

Erzincan Kemah ilçesine Yaşlı Yaşam Merkezi açılması için çalışmalarda sona gelindi.
Kemah Merkezde bulunan FETÖ Terör örgütü tarafından yapımı 2014 yılında tamamlanan bina, Vakıflar Genel Müdürlüğüne ardından Kemah Kaymakamlığına devredildi. Toplam 6 kattan oluşan, kapalı alanı 3000 m2 ve 15-30 m2 arasında değişen odaların mevcut olduğu bina Yaşlı Yaşam Merkezi olarak kullanılacak. 1’den Devam…
Kemah’a yeni bir değer katacak olan Yaşlı Yaşam Merkezi bilgilendirme toplantısı Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi uhdesinde Kemahlılar Derneği tarafından organize edilen toplantı ile gerçekleştirildi.
Toplantıya, yoğun programlarına rağmen sadece bu projenin önemine binaen İstanbul’a gelen Kemah Kaymakamı Cuma Çotu ve Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’ın yanı sıra Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, EKEV Başkan Vekili İhsan Payalan, Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Simtaş Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Bektaş, Örnek Biraderler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bayat ve Karadağ, Mermerli, Çiğdemli, Tandırbaşı, Muratboynu, Bozoğlak, Boğaziçi,Gölkaynak, Hakbilir,Kerer, Alp, Kemeryaka,Tan,Mezra, Karaca ve Dikyamaç köyleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
İlk olarak 2015 yılında gerçekleştirilen 15. İstişare toplantısında şu anki dernek başkanvekili Aziz Kondur’un hazırlattığı proje ve maket çalışmasıyla gündeme gelmişti. Yaşlı Yaşam Merkezi Projesi geçen bu sürede uzun uğraşlar sonucunda artık hayata geçiliyor.
Yaşlı Yaşam Merkezi’nin tadilatı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, tamirat ve tefrişatı ise hayırseverler tarafından yapılacak.
Yaşlı Yaşam Merkezi tadilat sonrasında 35 yatak kapasiteli ve 25 kişinin istihdam edileceği bir merkez haline gelecek.
Projenin yürütülmesi ve takibi için bir komisyon kuruldu. Kurulda; Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Simtaş Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Bektaş, Ekev Başkan Vekili İhsan Payalan, Adem Yakut, Yusuf Gündüz, Ahmet Akkaya, Aziz Kondur ve Fahrettin Arslan yer alıyor.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super