24 Ocak Çarşamba , 2018

Keskin: Kavakyolu Beldesi’nin elektriğini güneş enerjisi sistemimizden temin edeceğiz

Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin belediye sınırları içerisinde olan güneş enerjisinin 7 bin metre üzerinden hazineden tahsisini aldığını belirterek, bu sistemden elektirik elde edeceklerini söyledi. Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özosy ile birlikte güneş enerjisi sistemi olan yerde incelemelerde bulunan Keskin konuyla ilgili olarak Gazeteci-Yazar Özsoy’a bilgiler verdi.

Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin yapmış olduğuy açıklamasında; “Beldemiz sınırları içerisinde olan Güneş Enerjimizden elde edeceğimiz elektirk mevcuttur. Burada 7 bin metre üzerine hazineden tahsisini aldım. Şu anda ayakları yapıldı ve bitti. Panellerinde anlaşması yapıldı. Zannedersem 21 Şubat’ta arkadaşlar teste gidecekler ve 800 tane panelimiz hazır vaziyette gelip montajları yapılacak. Burası 350 kv’lik bir alandır. Buradan ürettiğimiz elektrikle Kavakyolu Beldesi’nin tüm elektriklerini sokak aydınlatmaları da dahil buradan temin edeceğiz. İnşallah milli ekonomiye katkı olacak ve çabamız da bunun üzerinedir. Çünkü bizim sondaj sularımız var, sondaj içme sularımız var. Bunlarda hep elektriğe dayalı, bunun her bir kilowattı dövizle alınıyor. Burada ülkemize ne kazandırabiliriz bunun çabası içerisindeyiz” dedi.

Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Başkan Yapınca, “Lojistik Merkezini Erzincan’da Depolama Alanı Görmek Çok Ciddi Bir Hata Olur”

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Yapınca, Trabzon Erzincan Demiryolu ve Lojistik Merkezi Çalıştayı …

Watch Dragon ball super