13 Aralık Perşembe , 2018

KİMLER GAZETECİ, KİMLER GAZETECİLİK YAPIYOR

Kıymetli okurlarım,

Matbaacılık ve Gazetecilik mesleğini yapmış olanlar için en zor şey nedir diye sorsalar; matbaa kokusundan ve yazmaktan uzak kalmak derdim. Ben de uzunca bir zamandır rahatsızlığım nedeniyle hem matbaadan hem de gazeteden uzak kaldım.

Bu süreçte çok kimseler gerek hastahanede, gerek evde beni yalnız bırakmadılar. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım telefonla arayarak, kıymetli oğlu Bülent Bey, Sayın Valim ve Vekillerimiz, pek çok dostum evde bizleri ziyaret ederek acil şifa dileklerini ilettiler.

Yaşım epeyce artık… Sekseni geçtik. Allah sağlık, sıhhat ve imandan uzaklaştırmasın. Rabbim sağlıklı, hayırlı ve imanlı bir ömür nasip etsin herkese…

Geçtiğimiz hafta “Çalışan gazeteciler Günü” münasebetiyle bazı program ve davetler gerçekleştirildi. Gazetecilik bir meslek olarak üzerinize oturduğunda ne siz ondan kopabiliyorsunuz, ne de o sizi terk ediyor…

Yazdıklarımla, gazetecilik anlayışımla ve olaylara yaklaşım tarzımızla uzun yıllar (1954 yılından bu yana meslekte, çeyrek asırdan fazla Özsöz gazetemizde) farklı olmaya gayret ettik. Hiç kimsenin Kazım Erdem Özsoy’un şahsi çıkarı için şu haberi yaptırdı veya köşeyi yazdı demesine fırsat vermedim. Benim kırmızı çizgim daima Erzincan olmuştur. Bunu yazılarımla, yaptığımız haberlerle ziyadesiyle ortaya koyduk.

Bugün şahsıma gösterilen alaka ve iltifat sadece ve sadece bundandır. Erzincan için atılacak ilk adımın ya içinde ya da yanında olmaktan çekinmedim. Yapılan yanlışların da karşısında duran ilk veya ilklerden oldum. Olmaya çalıştım. Gün oldu hemen karşılığını aldık. Gün oldu, yazdıklarımıza, haberlerimize dönülüp bakılmadı bile… Ama biz hiç vazgeçmedik. Karınca misali, “tarafımızı” belli ettik: Biz daima ERZİNCAN’ın tarafında olduk.

Rahatsızlıklarını mertçe dile getirenler olduğu kadar, bunu belli etmeden ama derin hesaplarla halletme yoluna gidenler de oldu. Gocunmadık. Ama yazmaktan da kamuoyunu haberdar etmekten de vazgeçmedik.

Küçük hesapların, şahsi çıkarların peşinde koşarak bu mesleği küçük düşürme çabasında olanlara gelince, onların notunu gerek bu meslek, gerek kamuoyu elbette zamanla verecektir. Geriye dönülüp bakıldığında kimlerin gazeteci olduğu ve gazetecilik yaptığı zaten zamana ve tarihe not düşülecektir…

Vesselâm!

Diğer Haber

AK Parti, Gönül Adımları Programı’nın 21’incisi Erzincan’da Yapılacak

Haber: Eren Varlı AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından başlatılan AK Parti Sosyal Politikalarda Gönül …

Watch Dragon ball super