12 Aralık Çarşamba , 2018

Kızılay, Kurban Fiyatını 735 TL Olarak Açıkladı

Kurban Bayramı öncesinde Türk Kızılay’ı Erzincan Şubesi’nce, vekâleten kurban kesimi kampanyası başlatıldı. Türk Kızılay Genel Merkezi’nin, “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla ülke genelinde başlattığı kampanya çerçevesinde Erzincan’da bağış stantları da kuruldu.

Türk Kızılay’ı Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata kurban bağışları hakkında yaptığı açıklamasında; “Bu sene Kızılay olarak kurban bayramın da 14 farklı ülkede ve ülkemiz deki 81 vilayette kurban kesimi ve paylaşımı yapılacak. Kurban Bağışı yapan vatandaşlara kurbanlarının kesim anı birebir video ile kayıt altına alınarak hak sahiplerine cd eşliğinde gönderileceğini” belirtti.
Yurt İçi Kurban Bedeli 735 TL Yurt Dışı İse 500 TL
Türk Kızılay’ı Erzincan Şube başkanı Ferit Bayata yaptığı basın açıklamasında…”Malumunuz olmak üzere bu yılda her yıl olduğu gibi geleneksel hale gelen kurban bayramı bağış kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. İnşallah bu yılda kurban bayramın da 14 farklı ülkemiz deki 81 vilayette kurban kesimi ve paylaşımı yapılacak. Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye Kızılay derneğinin görevlileri tarafından verilen vekâletler bire bir kesilecek, pay edilecek ve orada ki sahiplerine dağıtılıp bayram sonrasında dönülecek. Malumunuz olmak üzere kurban bayramına çok az bir zaman kaldı. Kurban kesmek isteyen vatandaşlarımız için Erzincan Dörtyol meydanında standımız bulunmakta. Hafta içi ve hafta sonu sabah 9 buçuktan akşam 19’a kadar hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda Erzincan Şube Başkanlığının 0446 2234743 ve 0544 318 69 64 numaralı telefonu 7/24 arayarak evlerine ekiplerimizi göndererek kurban bağışlarını alıyoruz. Kredi kartı imkânıyla da bağışlarını yapabilir vatandaşlarımız. Aynı zamanda www.kizilay.org.tr’den Erzincan Şube Başkanlığını seçerek kurban bağışlarını yapabilir vatandaşlarımız. Eğer İnternet üzerinden bağış yaparsa vatandaşlarımız kredi kartına 4 taksit imkânı bulunmaktadır. Malumunuz bu yıl yurt içi kurban bedeli 735 TL yurt dışı ise 500 TL olarak belirlenmiştir.
Aynı zamanda kesilen kurbanların verilen vekâletler ışığında video kameraya alınarak tamamen İslami usullere göre kesilmektedir. Et balık kurumunda bunlar konserve haline getirilmekte. Konserve haline getirildikten sonra yıl içerisinde yardıma muhtaç vatandaşlarımıza mültecilerimize dağıtılmaktadır. Aynı zamanda da kurban vekâleti veren vatandaşlarımıza birer adet numune gönderiyoruz. Bu arefe günü 17:00 a kadar kampanyamız sürecek Vatandaşlarımızın bu ana kadar vermiş oldukları güvene çok teşekkür ediyor ve Erzincanlı hemşirelerimizin kurban bağışlarını Kızılay merkezimize bağışlamaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super