19 Şubat Pazartesi , 2018

Konferansta Erzincan’ın Kurtuluşu Anlatıldı

Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen “İşgal ve Mezalim Yıllarından Sonra Erzincan’ın Kurtuluşu” konferansına katıldı. Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram,  Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, askeri ve mülki erkan ve vatandaşlar katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdem Yavuz, 1. Dünya Savaşı esnasında Ermenilerin bölgede büyük katliamlar gerçekleştirdiğini belirterek, Erzincan’ın düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını anlattı.
Konferansın sonunda Ermenilerin yaptığı katliamlardan fotoğrafları katılımcılarla paylaşan Erdem, gençlerin ülkemizin yakın tarihini unutmaması gerektiğini vurguladı.

 

Diğer Haber

Erzincanlı Dernek Yöneticilerinden Vali Arslantaş’a Ziyaret

Haber: Murat Keleş   Erzincanlı Dernek yöneticileri Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ettiler. Erzincan’ın …

Watch Dragon ball super