19 Kasım Pazartesi , 2018

Küçükler Satranç Turnuvaları Tamamlandı

Haber: Eren Varlı

Erzincan’da küçükler satranç turnuvaları sona erdi. Geçtiğimiz yıla oranla turnuvalara katılım % 100 arttı.  Fen lisesi geçen hafta gençlerde hem kız takımında erkek takımında birincilik elde etti.

Yıldızlar Mehmetçik ortaokulu, yıldız erkeklerde birinci oldu. Bayırbağ kız takımı ise Yıldız kızlarda birinci oldu. Erzincan’da ki satranç turnuvaları ile ilgili bilgiler veren Satranç İl Temsilcisi Murat Burak San yaptığı açıklamada; “Geçen yıla göre küçüklerde satranç turnuvalarına katılan takım sayısı bu yıl 2 katına çıktığını ifade etti. San sözlerine şöyle devam etti; “Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor il Müdürlüğünün ortak projelerinden olan okul sporlarının satranç turnuvalarından olan küçükler turnuvasını yaptık. Geçen yıl 6 takım genel, 3 takımda kız olmak üzere başvuru yapılmıştı. Bu yıl 2 katına çıkararak 12 takım genel 8 takım kız takımı olarak küçüklerde bir rekora imza attık. Geçen hafta gençler ve yıldızlar takımlarının turnuvalarını yapmıştık. Orada da toplam 12 takım yarışmıştı. Geçen yıl ki turnuvalara göre bu yıl hem yıldızlarda hem gençlerde hem de 2 katına çıkarmış olduk.

Toplamda 52 takım turnuvalara katıldı. Okullar 6’şar kişilik takımlar oluşturdu. 4 asil 2 yedek olmak üzere toplam 300’den fazla öğrenciyi 2 haftadır gençlik merkezinde satranç şölenine tanıklık etti. Okullar çok centilmence yarışmalarını sürdürdüler. Sürdürmeye de devam ediyorlar. Bundan sonra ki süreçte de Mayıs ayında inşallah minikleri yarıştıracağız. Yıldızlar, gençler, küçükler bölge turnuvalarında ilimizi temsil edecekler. Geçen hafta gençlerde hem kız takımında erkek takımında fen lisesi birinci oldu. Yıldızlar da ise Mehmetçik ortaokulu, yıldız erkeklerde genelde birinci oldu, Bayırbağ kız takımı ise Yıldız kızlarda birinci oldu. Bu hafta da küçükler il birincilerini seçeceğiz. Toplamda 7 tur oynanıp birinciler belli olacak” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super