12 Aralık Çarşamba , 2018

Kurban Timi Göreve Hazır

Erzincan Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda kurban yakalama timleri oluşturdu. Yaklaşan Kurban Bayramında kaçan kurbanlıkları yakalamak için oluşturulan timi hazır.
Kaçan kurbanlıkları yakalamak amacı ile oluşturulan kurban timi hazırlıklarına başladı. Havadan drone ile takip edilen kurbanlara atlı, ATV motosikletli kurban timi müdahale edecek.Kurban Bayramı öncesi Erzincan Belediyesi tarafından oluşturulan 12 kişilik kurban yakalama timi antrenmanlarına başladı. Kaçan kurbanlıkları en kısa sürede yakalayarak etkisiz hale getirmek amacı ile oluşturulan tim, önce koşu yaparak ısınma çalışması yaptı. Ardından kültürfizik yaparak kement atarak hazırlıklarını sürdürdü. Ayrıca oluşturulan time uyuşturucu iğne atma eğitimi de verildi.
Atlı ve ATV motosikletli personel, kurbanların takibinde insansız hava aracı olarak bilinen drone da kullanacak. Belediye ekipleri, kaçan kurbanların yeri havadan tespit edip, karadan at ve ATV motosikleti aracı ile kısa sürede yakalanacak. Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu, belediye olarak her yıl kurban yakalama timini biraz daha güçlendirdiklerini belirtti. Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu yaptığı açıklamasında; “ Bu seneki ekip içerisinde dronlarımız, atlı birliklerimiz, ATV dediğimiz arazi aracımız ve 12 kişilik bir yakalama timi Kurban Bayramı’na kadar eğitimlerini devam ettirecek. Bu süre içerisinde bu timimize ulaşmak isteyenler, ‘Alo 153’ hattını kullanabilir. Her zaman hızla yardıma ihtiyacı olan insanlarımızın yanında olacağız. Bu noktada eğitimlerimiz devam etmektedir. Temennimiz insanlarımızın sağlıklı bir şekilde Kurban Bayramını sonuçlandırmalarıdır. Timimiz her türlü eğitimle göreve hazır. Her zaman Erzincanlı hemşerilerimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super