19 Aralık Çarşamba , 2018

Limon: 50 Bin TL üstü üst limitli krediyi başvuru yapan tüm esnafımız kullanabilecek

Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon,Kosgeb sıfır faizli Kosgeb kredisi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Birlik Başkanı Limon açıklamasında;”Kosgeb sıfır faizli 50 bin TL üst limitli krediye geçtiğimiz yıl süresi içerisinde başvuran tüm esnaflarımız yararlanabilecek’’ Bilindiği üzere, KOSGEB tarafından 50 bin TL üst limitli Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine talep çok yoğun olmuş ve krediye Türkiye genelinde başvuran 244.980 işletmeden sadece 15.000’i bu krediden yararlanabilmiştir. İlimizde ise krediye başvuran 980 esnaf ve sanatkarlarımızdan 38 kişi kredi alabilmişti.
Bu gelişmeler çerçevesinde, kredi faiz desteklerinin 2017 yılında da devam edeceği ve şartları taşıyan işletmelerin bu destekten yararlanabileceği açıklanmıştır.
Bu bağlamda, KOSGEB tarafından birkez daha KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ lere, yine aynı şekilde 50 bin TL üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli KOSGEB Sıfır Faizli işletme Kredisi Faiz Desteği verilecektir.
2016 yılı Aralık ayında verilen KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuruda bulunmuş 244.980 işletmeden söz konusu krediyi kullanarak KOSGEB tarafından destek ödemesi gerçekleştirilen işletmeler hariç olmak üzere, gerekli şartları taşıyan tüm işletmelerin bu destekten yararlanmaları konusunda KOSGEB İcra Kurulu KOSGEB İdare Başkanlığını yetkilendirmiştir.
Sıfır faizli kredide KOSGEB’in Kredi Garanti Fonu ile protokol imzalayarak işbirliği yapacağını ifade eden Limon, ‘Teminat sorunu yaşayan esnaf için Kredi Garanti Fonu da destek verecek. Teminat sorunu olmayan esnafa ödemeler en kısa sürede başlayacak. Teminat sıkıntısı olanlar ise KGF’ye başvuruda bulunarak bu sorununu çözecek. Bu şekilde 950 esnafımızın tamamı KOSGEB’in bu finansmanına erişmiş olacak.
KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine yeni başvuru alınmayacaktır. Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super