19 Aralık Çarşamba , 2018

Merkez Camileri İstişare Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Müftülüğü tarafından Merkez Camileri İçin İstişare toplantısı yapıldı. Erzincan İl Müftülüğü tarafından Camiler hususunda istişare edilecek meseleleri ve düzenlemeleri değerlendirmek, bilgi alışverişi ve camilerin, Kur’an Kurslarının ihtiyaçlarını tespit ile ilgili müzakerelerde bulunmak üzere, Belediye Aşevinde bir toplantı gerçekleştirildi..

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un davetiyle, Erzincan il Müftüsü Yavuz Karabayır, daire görevlileri ve Erzincan merkezinde görev yapan cami İmam hatiplerinin çağırıldığı ve katıldığı toplantı da müftü Yavuz Karabayır Erzincan İl Müftülüğü hizmetlerini anlattı. Erzincan Belediye Başkanlığının müftülüğe olan desteklerini dile getirdi ve başarılı hizmetlerden, verilen destekten dolayı teşekkür etti.
Ayrıca, 04-06 yaş grubu kurslar ile ilgili bazı ihtiyaçların bulunduğunu ve Erzincan Belediyesinin bu konuda da gereken yardım ve desteği esirgemeyeceğini ifade etti. Toplantıda imam hatiplere tek tek söz hakkı vererek sohbet eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, görevlilerden camilerdeki problemleri ve ihtiyaçları dinledi. Acilen çözüme kavuşturulması gereken meseleleri gündem konusu olarak değerlendiren ve bu konuda yapılması gereken işleri, atılması gerekli adımları bir an önce atacaklarını ifade etti. Her şeyin güzel bir Erzincan için yapıldığını ifade eden Başsoy, din hizmetlerinde ve hizmet veren yuvalarımızda kalitenin, vukûfiyetin, başarının, özverinin üst düzeyde olmasını önemsediklerinin de altını çizdi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super