12 Aralık Çarşamba , 2018

“Milletleri Kurtaranlar Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir”

24 Kasım Öğretmenler günü dolasıyla Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, yazılı bir basın açıklaması yaparak öğretmenlerin görevinin önemine değindi.
Av. Aktürk yaptığı açıklamasında; “ Türkiye’nin gelecek hedeflerini gerçekleştirebilmesi ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkündür. Ülkemiz; 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı terör örgütü tarafından yapılan hain bir kalkışmayla karşı karşıya kalmıştır.
Milletimiz; halk iradesine, demokrasiye, devletine, bayrağına ve vatanına sahip çıkmıştır. İşte bu Millet; öğretmenlerimizin eseridir. Öğretmenlerimiz, milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca gayret gösteren öğretmenlerimiz, her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Çocuklarımızın ruh ve karakterine yön veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı saygıdeğer öğretmenlerimize çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmeli, sadece 24 Kasımlarda değil, yılın her günü hatırlanmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ”Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. İşte bu Millet; öğretmenlerimizin eseridir. Öğretmenlerimiz, milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca gayret gösteren öğretmenlerimiz, her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Çocuklarımızın ruh ve karakterine yön veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı saygıdeğer öğretmenlerimize çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmeli, sadece 24 Kasımlarda değil, yılın her günü hatırlanmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ”Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.  Öğretmenden, eğitimciden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Bu vesileyle, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; başarılı, sağlıklı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum.           Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, görevi başında şehit düşen, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimize ALLAH’tan rahmet diliyor; bu mesleği uzun yıllar fedakârca sürdürdükten sonra emekli olmuş öğretmenlerimize de sıhhat ve afiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super