18 Kasım Pazar , 2018

Minik Öğrenciler Okula Alışıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Zeynep Mustafa Han Okulunda 1. Sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimi programını inceledi. Minik öğrencilerle sohbet etti.

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan uyum eğitimi programları devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa başlayacak öğrenciler için uyum haftası, 11 Eylül Pazartesi günü başlayarak 15 Eylül Cuma günü tamamlanmış olacak.
Zeynep Mustafa Han Okulunda 1. Sınıf öğrencilerin olduğu sınıfları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul müdürü ve öğretmenlerle sınıfları gezerek minik öğrencilerle sohbet etti…Gerçekleştirilen uyum programı hakkında bir açıklama yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün konuşmasında; “Bu hafta başından itibaren bütün temel eğitim okullarımızda Bakanlığımızın bir hafta önceden uyum eğitimleri ile ilgili çalışmaları ilimizde bizde başlattık. İnsan oğlunun temel gıdaları gibi öğrenmeye de ihtiyacı var. İlk etapta ki öğrenme biraz bilinçsiz bir öğrenme oluyor. Daha sonra belli bir yaşa geldikten sonra bilinçli bir şekilde eğitim yapılması ile ilgili olarak okullarımıza çocuklarımız velileri tarafından gönderiliyorlar. Tabi ki bu eğitim ve öğretimin çocukta devam edebilmesinin en önemli temel şartlarından birisi bu işi sevmek. Uyum eğitimi de bizim için çok önemli. Sınıflarımızı bir bir gezdik, gezdiğimiz sınıflarda 4 sınıfa girdik ve bunların içerisinde okul öncesi eğitimini almayan iki öğrencimiz vardı. Dolayısıyla bu öğrencilerimiz birkaç adım daha önde oluyorlar.
Özellikle Bakanlığımızın bu uyum eğitimi semineri ile ilgili yapmış olduğu çalışma öğrencilerimizin adaptasyonu, önceden okulu tanıması, öğretmenini tanıması için iyi olacaktır. Bu uyum eğitimi neticesinde çocuklarımızın okulunu, öğretmenini, dersini çok daha iyi seveceklerini ve okulda ki arkadaşlarıyla daha iyi kaynaşacaklarını bizlerde biliyoruz. İlimizde de bu konuyla ilgili bu süreci eğitim öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super