17 Ekim Çarşamba , 2018

Müftü Karabayır KYK Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Kredi yurtlar kurumu Erzincan il müdürlüğü üç ayların başlangıcı dolayısıyla Erzincan Mamahatun kız yurdu öğrencilerini İl Müftüsü Yavuz Karabayır İle buluşturdu.
Erzincan Kredi yurtlar kurumu konferans salonun da gerçekleştirilen program kız öğrencilerin okuduğu Kur’an Tilaveti ile başladı.
İl Müftüsü Yavuz Karabayır sohbetine Üç aylar ve Regaip kandilini kutlayarak başladı. Karabayır;” Allah bu gecemizi en hayırlı şekilde geçirmemizi nasip etsin, Regaip kandilinde kandillerin sahibi, günün ve gecenin sahibi olan Allah’ı tercih edip, rağbetim Allaha dır diyip geldiğiniz için Allah muradınızı versin sınavlarınız da hep 100 almayı nasip etsin inşallah” dedi.
Bu gece farklı dualar var diyen Karabayır buradan ezberlemiş olursanız sizlere sürprizimiz olacak, şimdi kısaca Regaip kandilinin önemi ve özelliği ne kısaca bahsedeyim. Recep, Şaban ve Ramazan bu üç aylar mukaddes iklimlerin olduğu mübarek günler rahmeti bol engin olan Rabbimizin kullarına en büyük ikramı Allah kendisini tercih eden kullarına rızasını da verir Cennetini de verir ifadelerini kullandı.
Birinci mesajımız Allah’dan seni istiyoruz olsun. Allah bizler için her şeyi yaratmış ama bizleri kendisine hasır kılmış. Kul ile Allah arasında engel yok. Bu yüzden sevgi ve muhabbet başlar. Bu üç aylar mübarek aylardır. Bu aylarda savaş dahi yapılmazmış haram aylardan olmuştur. İbadetler çok fazla yapılır bu aylarda. İki rekat namaz kılın miraç kılın. Sığınacak bir yerim yok senden başka kimse yok diye dua etmeliyiz. Bir yetim kişi nasıl muhtaç ise birine bende sana muhtacım diyerek dualar etmeliyiz. Allah’ım yüzüm yok ama senin rahmetin çok diyerek namazımızı icra edersek kazanan biz olacağız. Kıldığımız namaz bizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırır. Neye değer verirsen sen osun diyor Rabbimiz. Biz neden ibadet edemiyoruz bunun sebebi muhabbet eksikliği ve gaflettir. Bizim hayatımızda en büyük problemimiz imanımızın kuvvetli olup olmamasıdır. İmanımızın kuvvetli olması için dualar etmeliyiz. Kalbimizdeki Allah sevgisi dışında her şeyi unutacağız bu gece. Muhabbet edeceğiz dualarımızı kalplerimizden yapacağız. Dualar ezberlenmez yapılır. Her insan kendi kalbinden geldiği gibi dua etmeli. Allah her zaman duamızı kabul eder ama bu dünyada ama ahrette bilemeyiz. Bizler bu gece Allah’tan sevgi isteyeceğiz, muhabbet isteyeceğiz. Bir sevgilimiz olsun onun da ismi Muhammed Mustafa olsun” diyerek sözlerini sürdürdü.
Sıra sürpriz de diyen İl Müftüsü Yavuz Karabayır Katılımcılar içerisinde en iyi duayı ezberleyen iki öğrenciyi altın ile ödüllendirdi. 5 öğrenciye de Kur’an’Kerim hediye etti.
Kredi yurtlar kurumu il müdürü Fevzi Sarıçiçek katılımlarından dolayı il müftüsü Yavuz Karabayır’a çiçek takdim etti. Program sonunda öğrencilere kandil simidi ikram edildi.
Erzincan Kredi yurtlar kurumu konferans salonun da gerçekleştirilen proğrama Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır,KYK il müdürü Fevzi Sarıçiçek,Kyk Şube müdürleri Metin Yıldız, Levent Kayhan Ulusan Mamahatun Kız Yurdu Müdürü Letafet Demir ve yurt öğrencileri katıldı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super