20 Kasım Salı , 2018

Öğrencilerden Mevlana Haftası Etkinliği

Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlana haftası etkinlikleri kapsamında şiir ve semazen gösterisi düzenledi.

Erzincan İl Müftülük konferans salonunda düzenlenen programa protokolden kimse katılmazken vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği görüldü.

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, 17 Aralık 1273 yılında Konya’da doğan ve Tasavvufta Mevlevi yolunun öncüsü olan alim kişidir. Ülkemizde doğup yaşaması, kültürel değerlerimize birçok bilgi ve özellik katmıştır. Ülkemizde de Mevlana’yı anmak için düzenlenen Mevlana Haftasında farklı etkinlikler düzenleniyor.

“Gel ne olursan ol yine gel” ve “Umutsuzluk kapısı değil bu kapı, nasılsan öyle gel” sözleriyle akıllara kazınan büyük düşünür ve alim Mevlana’yı anmaya ve onu anlamaya yönelik etkinliker kapsamında  Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlana haftası etkinlikleri kapsamında şiir ve semazen gösterisi düzenledi.

Düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi sonrası Okul Müdürü Muharrem Yılmaz düzenlenen programda emeği geçenlere teşekkür ederek Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin hayatından kesintiler verdi..

Program da Öğrencilerin sunduğu Mevlana şiirleri katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlanırken   öğrencilerin sundukları semazen gösterisi büyük bir coşkuyla izlendi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super