12 Aralık Çarşamba , 2018

Okul aile birliği üyeleri toplantısı yapıldı

Erzincan Milli EğitimMüdürlüğü Ortaöğretim Şubesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı merkez ilçe Lise müdürleri ve okul aile birliği yönetim kurulu üyeleri ile 1. dönem sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri ve akademik durumu değerlendirme toplantısını İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Bingöl’ün de katılımlarıyla Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün yaptı. özlerine toplantıya katılan herkese teşekkür ederek başlayan Gün, eğitimde bütünlük sağlandığı an ortaya seyrine doyum olmayan bir çalışma çıkacağını belirtip konuşmalarına şöyle devam etti: “ Bu bütünlük sağlanmalıdır. Bugün, burada ilk tohumu ekmiş bulunuyoruz. Birbirimizi destekleyerek, motive ederek bu tohumu yeşerteceğiz. İlimizde şu güne kadar velilerimizin okul yönetimine, eğitim-öğretim alanına katılımları maalesef ki azdır fakat bugünden itibaren inanıyorum ki artarak devam edecektir. Sizler yeter ki bizlere, okul yöneticilerine ve öğretmenlere desteklerinizi artırın. Zaten okullarımızda sosyal, kültürel ve sportif alanda çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bunlara birçok örnek verebiliriz ve artık sizlerin de katkısıyla bu etkinlikler daha da ileri gidecektir. Bizler eğitimde Finlandiya modelini uygun olarak çocuklarımızı ‘dört duvar içerisinden’ çıkarmak istiyoruz. Bunu şimdiye kadar yaptığımız etkinliklerle başardık, bundan sonra da başaracağımızdan eminiz.”
Konuşmasının ardından toplantıya konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Hikmet Köksal’ı davet eden Gün, kendisine teşekkür ederek sözü yazarımıza bıraktı. “Çocuk Eğitiminde Anne-Babanın Rolü” konulu konuşmasını yapmak için söz alan Yazar Köksal, katılımcılardan büyük ilgi görürken, eğitimde velinin rolünün ve etkisinin kaçınılmaz olduğunu, özellikle son dönemlerde iyice bozulan ahlaki düzende gençlerimizin bu tür desteğe çok büyük ihtiyaç duyduğunu belirtip yapılabilecekleri etkileyici örneklerle dinleyicilere aktardı.
Toplantı karşılıklı teşekkürlerin ve velilerin de memnuniyetlerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super