19 Kasım Pazartesi , 2018

Okuryazarlık Seferberliği Başlatıldı 

 Haber: Eren Varlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendi Emine Erdoğan himayelerinde yurt genelinde “Okuryazarlık Seferberliği” başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullarda çalışmalar başladı.  Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün açıklamasında; Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşi Hanımefendinin Himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliğini Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimiz Halk Eğitimi Merkezleri ve Okullarımız vasıtasıyla tüm ilimizde başlatmış bulunmaktayız. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün okuryazarlık seferberliği konulu 05.02.2018 tarih ve 2018/4 sayılı Genelge’sinin hemen ardından Millî Eğitim Müdürlüklerimize bağlı tüm okul ve kurumlarımızla bütün imkânlarımızla destek vermeye devam ediyoruz.

Bu hususta vatandaşımızın da konuyla ilgili olan destekleri tabi ki oldukça önemli, kampanyaya destek vermek isteyen duyarlı vatandaşlarımızın Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezinin0446 214 15 62 numaralı telefonundan iletişime geçerek okuma-yazma öğrenmek isteyen kişilerin isim ve iletişim bilgilerini paylaşmaları yeterli olacaktır.

Kursların 05.03.2018 tarihinde başlayıp en geç 11.05.2018 tarihinde tamamlanacak şekilde planlaması yapılacaktır.

Ayrıca Okuma-Yazma Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifika töreni ile belgelerinin dağıtımının yapılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super