19 Kasım Pazartesi , 2018

Orman İşletme Müdürlüğünden Yangın Tatbikatı

Her yıl düzenli olarak yapılan yangın tatbikatı bu yılda yapıldı. Erzincan merkeze yakın boş bir ağaçlandırma bölgesinde yapılan tatbikata Erzincan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hüsnü Çelik ve 25 personel katıldı.
Sabah saatlerinde teorik eğitim alan personel öğlen saatlerinde arazide uygulama eğitimi yaptı. Konuyla ilgili olarak konuşan Erzincan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hüsnü Çelik; “Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü olarak her sene düzenlediğimiz yangın tatbikatını bu senede yaptık. Yaklaşık 20 kişilik ekibimizle ve 5 bayan personelimizle yangına müdahale de bulunduk. Ekiplerimiz çok kısa sürede yangına müdahale ettiler. Başarılı bir şekilde yangını söndürdüler. Burada özellikle yaz aylarında anız yakılması ile ilgili yangınlar çok oluyor. Bu konuda köylü vatandaşlarımızı anız yakmamalarını istiyoruz.
Tatbikata katılan 25 personelimiz var. Sabah saatlerinde de teorik olarak verdik. Şimdi de arazide de diğer eğitimleri veriyoruz.
Yaz aylarında arazide çalışan köylülerimiz ve çobanlardan sigara içtiklerinde sigaralarını güzelce söndürsünler. Yolda giderken araçlardan sigara izmariti atmasınlar. Köylülerimiz anız yakmasınlar ve piknik yapıldıktan sonrada ateşlerini tamamen söndürüp ormandan öyle uzaklaşsınlar” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super