18 Kasım Pazar , 2018

Otlukbeli’nin Sorunları Masaya Yatırıldı

Erzincan Otlukbeli İlçesi ve Köyleri Kültür Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bir istişare toplantısı düzenlendi. Otlukbeli’nin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıya Otlukbeli Kaymakamı Eyyüp Güngör, Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan, Dernek yönetimi ve dernek üyeleri katıldı.
Yapılan toplantıda Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Ali Şahin ve Etem Albayrak, derneğin faaliyetleri, sıkıntıları ve Erzincan’da yaşayan Otlukbelili nüfusu hakkında genel bilgiler verdiler.Otlukbeli Kaymakamı Eyyüp Güngör, Erzincan’da ki Otlukbelililer ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Otlukbeli ilçe merkezinde ve köylerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kaymakam Güngör ayrıca Otlukbeli Derneğine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek her zaman yanında olacağını dile getirdi.
Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan ise yaptığı konuşmada dernek çalışmalarının önemi, hemşerilerimizin bir çatı altında toplanması, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılması ve derneğin bu konudaki öncülüğüne değindi. Başkan Ercan ayrıca ilçe merkezindeki yeni Lise projesi, Karadeniz yolu projesi, Atık su tesisleri ve diğer çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
Dernek merkezinde yapılan toplantıya Otlukbeli Derneğini ve Otlukbeli’ni birçok Otlukbeli’liden daha çok seven Erzincanlı İş Adamı Süleyman Tan, Otlukbeli Eski Belediye Başkanlarından Enver Şahin, Otlukbeli Derneği Eski Başkanlarından Bünyamin Albayrak ve Vehbi Öztürk’te görüşlerini dile getirdiler.
Derneğin, Kaymakamlığın ve Belediyenin ayrı ayrı ve birlikte yürütebileceği birçok projenin tartışıldığı, fikir ve görüşlerin masaya yatırıldığı toplantı yaklaşık iki saat sürdü. Yapılan toplantının ardından dernek yönetimi Kaymakam Eyyüp Güngör’e, Başkan Vahdet Ercan’a, İş adamı Süleyman Tan’a ve tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super