20 Kasım Salı , 2018

Refahiye Deresi, Yeşil Alan Oluyor

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Refahiye ilçesinden geçen dere üzerinde yapılacak olan rekreasyon ve rehabilitasyon çalışması öncesi dere kenarında mülkiyeti bulunan vatandaşlarla bir araya geldi.
Erzincan’ın Refahiye ilçesi içerisinde geçen dere üzerinde ıslah çalışması yapılacak. Aynı zamanda E-80 karayolu üzerinde yer alan derenin görüntü kirliliği de ortadan kalkması hedefleniyor.. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın derede ıslah çalışması yapılması talimatı üzerine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, proje alanı içerisinde ev veya arazisi bulunan vatandaşlar ile toplantı yaptı.
Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, ilçe belediye başkanı Cevdet Çinar ve ilgili vatandaşlar katıldılar.
Yapılacak olan rekreasyon ve rehabilitasyon çalışması hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sayın Başbakanımıza yakışır bir çalışma yapılması gerektiğine değindi. E-80 karayolu üzerinde bulunan Refahiye ilçesinden geçen herkesin Başbakanımızın memleketi olması nedeniyle ilçenin her yönü ile dikkat çektiğini söyleyen Vali Arslantaş; “DSİ Bölge müdürlüğümüz bu alanda bir proje çalışması yaptı. Suyun içinden aktığı 8 metrelik taşkın koruma alanı olmak üzere toplam 46 metre genişliğinde bir alan yapılacak. Derenin her iki noktasında gezi alanları, park, çocuk oyun gurupları olacak. İnsanların her zaman faydalanabileceği rekreasyon alanı oluşturulacak. Vatandaşlarımızın bu alanda tapulu alanları var. Yapılacak çalışma sonrasında mülk sahipleri ile uzlaşma sağlanması durumunda 3 bin 100 metrelik güzergahta bu çalışma yürütülecek. 3 bin 100 metrenin bin 800 metresi hazine arazi olduğundan herhangi bir sorun görünmüyor. Geriye kalan alanda vatandaşların yerleri var. Amacımız, vatandaşımızın burada güzel bir vakit geçirebileceği bir yeşil alan inşa etmek. Kurulacak komisyon tarafından mülk sahipleri ile kısa sürede uzlaşı sağlanmasını ümit ediyoruz” dedi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın konuşmasının ardından salondaki katılımcılar proje hakkında bilgilendirildiler.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super