21 Eylül Cuma , 2018

Sağlıklı bir gelecek için sağlıklı dişler

Erzincan Üniversitesi öğrencileri Sosyal Sorumluluk projesi kapsamından   Salih Erkan İlkokulu öğrencileri için Diş Sağlığı Günleri düzenledi.

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencileri staj yaptıkları Salih Erkan İlkokulu öğrencilerine diş sağlığı günleri düzenlediler. Erzincan Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Dicle Canbulat, Kübra Korkmaz, Senem Demirbaş ve Ayşe Çolak, Salih Erkan İlkokulu öğrencilerini bilgilendirmek amacıyla ağız ve diş sağlığı günleri düzenlediler. Erzincan Üniversitesi eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Zafer Akoğuz danışmanlığında yürütülen projede öğrencilere sağlıklı dişlere kavuşmanın yöntemleri ve yapılması gerekenler anlatılıyor. Diş sağlığı günleri kapsamında öğrencilere bilgiler veren Diş Hekimi Ziynet Gül Gürses, ağız ve diş sağlığının öneminin küçük yaşlarda çocuklara anlatılması gerektiğini vurguladı. Araştırmalara göre çocukların en geç bir yaşından itibaren düzenli olarak diş hekimi kontrollerine gitmeleri ve günde en az iki kere dişlerini fırçalamaları gerektiğini belirten Diş hekimi Ziynet Gül Gürses, sözlerine şöyle devam etti. “Bu nedenle çocukların ağız ve diş sağlığının devamı için küçük yaşlardan itibaren harekete geçilmesi gerekiyor. İlk ağız ve diş muayenesi çocuğun ilk dişi çıktıktan sonra 6 ay ile 1 yaş arasında olması gerekiyor. Bundan sonraki yıllarda da kontroller düzenli olarak yapılmalıdır. Son zamanlarda sağlıksız beslenme alışkanlıkları da dş çürüklerine neden oluyor. Amacımız bu bilgilendirmelerle öğrencilerimizin sağlıklı dişlere kavuşmalarına yardımcı olmaktır.” Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet SAĞSÖZ ise konuşmasında üniversite öğrencilerinin bu duyarlı davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür etti.
Verilen eğitimlerin ardından öğrencilere diş macunu, diş fırçası ve çeşitli hediyeler verildi.

Diğer Haber

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle gerçekleştirilen anma ekinlikleri …

Watch Dragon ball super