18 Aralık Salı , 2018

Şahin, “Yeni Hastane Bizleri Çok Memnun Etti”

Türk Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı M. Gökhan Şahin, Erzincan’daki hastanelerin durumu hakkında konuştu. Türk Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı Şahin, yapılması planlanan hastanelerin sağlık çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti.
Şahin yaptığı basın açıklamasında; “Başbakanımız Binali Yıldırım ilimizde yıllardır sorun haline gelen hastanelerin durumu ile ilgili olarak Dörtyol yerleşkesine modern bir hastane yapılması hususunda gerekli talimatları vermesi üzerine, Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan konu ile ilgili olarak bir takım incelemeler için ilimize gelmiş ve yerinde durum tespitini yapmıştır. Erzincan’da bir hastane ihtiyacının olduğunu tespit ettiklerini aktaran Demircan, “Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dörtyol yerleşkesi bina olarak yetersiz ve aynı zamanda mekan olarak da eski model bir hastane olduğu için yenilenmeye ihtiyacı olduğunu belirtip, Üniversite hastanemizin ek bina inşaatını hızlandırarak kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağız.” diye konuştu.
Yıllardır ilimizde çok büyük özveri ile Erzincan halkına 24 saat üzerinden hiç durmadan sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanları daha iyi çalışma şartlarına ve ortamına kavuşacak olmasından dolayı, ilimizde ki tüm sağlık çalışanlarını bu gelişme memnun etmiş olup, Başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere emeği geçen vekillerimize teşekkür ederiz.
Ayrıca son günlerde daha da artarak devam eden sağlıkta şiddet ile ilgili olarak, Sağlık Bakanımız Sayın Demircan’ın yapmış olduğu açıklamada “Nasıl olur şifa dağıtan insana el kaldırır insanlar.
Bu kabul edilebilir bir şey değil. Canımızı emanet ettiğimiz bu insanlara sahip çıkmak zorundayız. Bakanlık olarak sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddeti kınıyoruz ve bu konuda gerekli hukuki düzenlemeler yapıldı.
Gereken hukuki düzenlemeler varsa onları da yapacağız” şeklinde açıklama yapan sayın Sağlık Bakanımızdan beklentimiz, sağlık çalışanları olarak gerekli tedbirlerin biran önce alınmasıdır. Sağlıkta şiddete son verilmesidir” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super