18 Kasım Pazar , 2018

Sahte Para Bayramı Zehir Etmesin!

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından kurban bayramı’nın bir kâbusa dönmemesi için hayvan pazarına önlemler artırıldı.
Emniyet güçleri sahte para, hırsızlık ve dolandırıcılık hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Hem sözlü uyarı yapıyor hem de broşür dağıtıyor.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, TDP Şube Müdürlüğü ve KOM şubesi ekipleri tarafından hayvan pazarında vatandaşlara dolandırıcılık, hırsızlık ve sahte para konularında bilgilendirme yaparak broşür dağıtılıyor…Broşür dağıtan ekipler, sahte paranın nasıl anlaşılacağına yönelik bilgileri de vatandaşlara anlatıyor.
Özellikle sahte paralarda 100 ve 200 TL lik banknotlarda daha fazla sahte para ihtimali olduğunu dolayısıyla toplu para alışverişlerinde ve şüphe durumunda mutlaka pazardaki ekiplere haber verilmesi gerekiyor. Mümkün olduğu kadar pazar içerisinde vatandaşların arasına katılarak sözlü bilgilendirmenin yanında pazar girişine açılan stant da Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan el broşürleri de dağıtılıyor.
Erzincan Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre sıkıntılı bir olayla karşılaşılmadığı ve bayramın birinci gününe kadar önlemlerin devam edeceği açıkladı.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super