25 Haziran Pazartesi , 2018

Sevilir: PTT çalışanlarıyla büyüdü

Birlik Haber-Sen Erzincan İl Temsilci Mustafa Sevilir PTT A.Ş. yok olmak üzere olan bir kurum iken son on yılda rekorları alt üst ederek ciddi oranlarda kar eden bir kurum haline PTT çalışanları tarafından getirildiğini belirtti.
Birlik Haber-Sen Erzincan İl Temsilci Mustafa Sevilir; Memur – Sen ve Birlik Haber-Sen, özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışıyoruz. Önceliğimiz ülkemiz. Ülkesini ve Üyesini düşünen , ülkesiyle ve üyesiyle düşünen sendikayız.” Dedi.
Birlik Haber Sen Erzincan İl Temsilci Mustafa Sevilir yaptığı yazılı açıklamada; “Millet olarak sonuna geldiğimiz 2016 yılında büyük imtihanlardan geçtik. 15 Temmuz’da bir dönüm noktası yaşadık. Millet olarak hep birlikte uçurumun kenarından döndük. Hain FETÖ kalkışmasıyla amaçlarına ulaşamayanlar, canlı bombalarla, faiz ve döviz lobileriyle, suikastlarla birliğimizi, beraberliğimizi bozmak için yeni hileler deniyorlar. Canlı bombalarla hafta sonu iznine çıkan askerlerimizi, sivil vatandaşlarımızı hedef alıyorlar. Korumasız ve silahsız bize emanet olan Rus Büyükelçi AndreyKarlov’u sırtından vuracak kadar alçak olduklarını gösterdiler.
Bu vesileyle Kayseri’de, İstanbul’da, 15 Temmuz’da ülkemiz, milletimiz için şahadet şerbeti içen şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.
Ülke gerçekleri ve kamu çalışanlarının sorunlarıyla yakından ilgilenmeyi, kendine şiar edinen sendikamız, başta millete yönelik vesayet operasyonu olan 15 Temmuz FETÖ / PDY terör örgütünün darbe girişimini millet iradesiyle durdurulmuş ve her zaman demokrasiden, sivil iradeden yana olmuştur. 15 Temmuz gecesi TRT’nin darbeciler tarafından işgal edildiğini duyduğumuz anda oraya ilk gidenlerdeniz ve TRT’nin darbecilerden temizlenmesinde büyük rol oynadık. Bu söylediğime TRT’nin güvenlik kameralarından da ulaşabilirsiniz.
Bizler sorumlu sendikacılığın gereği olarak 2016 yılında birçok badire atlatan ülkemizin selameti için kamu görevlileri olarak sıkıntılarımızı dillendirmedik adeta yutkunduk. Şuan bütün kamu görevlilerinin en büyük sıkıntısı 2015 yılı 3. Dönem Toplu Sözleşmede mutabakata varılan maddelerin yürürlüğe konulmamasıdır. Buda bizleri ziyadesiyle üzmektedir.
2015 yılı 3. Dönem Toplu Sözleşmede dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ile imzaladığımız Toplu Sözleşme mutabakatından hayata geçirilmeyen ve sıkıntısını çalışanlar olarak yaşadığımız aşağıda sıralayacağımız şu taleplerimizin bir an önce hayatı geçirilmesini istiyoruz.
1- PTT çalışanlarının en büyük sorunu, izinlerinin bir sonraki yıla devredilmeyişidir. Yani iş yoğunluğundan ve elaman eksikliğinden dolayı izne çıkamayan PTT çalışanı 2016 yılının iznini, 2017 yılında kullanamıyor. 2016 yılının izni yanıyor.
Toplu Sözleşmede kabul edilen yıllık izinlerin bir sonraki yıla devri ile ilgili kanuni düzenleme yapılması, konusunda Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikalar mutabık olmasına rağmen bu düzenleme hayata geçirilememiş ve yıllık izinler yanmıştır. Buradan hükümet yetkililerine sesleniyoruz. Bu konu acil olarak ele alınmalı ve 2016 yılı dahil olmak üzere derhal kanun çıkarılmalıdır.
2 – 2015 yılı 3. Dönem Toplu Sözleşme metninin 12 maddesinde başdağıtıcı ve dağıtıcıların emeklilik yaşlarının 55’ten 60’a çıkarılması konusunda dönemin bakanıyla mutabakata vardık. Fakat bu kazanımımızda damaalesef kanuni düzenleme yapılmamış ve hayata geçirilmemiştir. Bu yüzden çok sayıda başdağıtıcı ve dağıtıcı mağdur olmaktadır. Öyle ki kurum İdari Hizmet Sözleşmesi dayatmasıyla bu arkadaşlarımızı mağdur etmektedir.
3 – KİT’lerde görev yapan kamu görevlilerinin ücret grupları yapılan toplantılarda ve görüşmeler sonucu 5 gruptan 3 gruba indirilmesi hususunda mutabık kalınmış. Fakat bu konuda da kanuni düzenleme yapılmamış çalışanlar beklenti içerisinde bırakılmıştır.
4 – Dağıtıcılara yıpranma hakkının verilmesi için PTT A.Ş. ve sendikamız mutabık kalmış fakat bununla ilgili kanun düzenlemesi yapılmamıştır. Biran önce dağıtıcı arkadaşlarımıza yıpranma hakkı verilmesi için kanuni düzenleme yapılmasını bekliyoruz.
5 – Sözleşmeli Personellerin kazançları brüt ücret üzerinden gelir vergisine tabi olurken 657’ ye tabi memurlar ise net ellerine geçen maaş üzerinden gelir vergisine tabi edilmektedir. Bu durum sonucunda Sözleşmeli Personeller yılın üçüncü ayından itibaren %20 vergi dilimine girmekte, 7. aydan itibaren ise %27 vergi dilimine girmektedir. Yıl içerisinde ne kadar maaş zammı alırlarsa alsınlar yılsonunda % 12 zarara uğramaktadırlar. Bu durum iş yükü altında ezilen sözleşmeli memurları maddi olarak da daha fazla mağdur olmalarına neden olmaktadır. Bu durumun düzeltilmesi için bütün yetkililerden ve siz değerli basın mensuplarından destek bekliyoruz.
6 – İllerdeki çalışanlarımızın servisleri tasarruf tedbiri adı altında kaldırılmakta. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez bir durumdur. Bu durumun biran önce düzeltilmesi gerekmektedir.
7- Yaklaşık 6 ay önce kullanılan dağıtıcı motorların trafiğe çıkışları sakıncaları olduğundan toplatıldı. Motorların yerine yeni dağıtıcı motorlar gönderilmedi. Dağıtıcılar dağıtım işlerini yapmakta zor durumdadır.
8- PTT A.Ş. yok olmak üzere olan bir kurum iken son on yılda rekorları alt üst ederek ciddi oranlarda kar eden bir kurum haline gelmiştir. PTT’ nin bu seviyeye gelmesinde çalışanların bıkmadan usanmadan özveri ile göstermiş olduğu çabaları ile PTT bu seviyelere gelmiştir. Bununla beraber artan iş hacmi ve gelişen teknoloji sonucunda personel sayıları yetersiz hale gelmiştir. Artık çalışanlar büyük baskı altında kalmaktadırlar. PTT’ nin daha iyi seviyeye gelmesi ve halka daha iyi hizmet verebilmesi için acilen personel eksikliğinin giderilmesi gerekmektedir.
9 – PTT A.Ş.’ de tüm kademelerde çalışların unvan yükselme sınavlarına girebilmesi sağlanmalıdır. Şuan ki mevcut durum iş barışını ve kariyer planlamasına engel teşkil etmektedir.
10 – Dağıtıcı personelin de kariyer planlamasına dahil edilmesi gerekmektedir. 4 yıllık lisans mezunu dağıtıcılarında unvan yükselme sınavlarına girmesinin önü açılmalıdır.
11 – PTT A.Ş.’de daha önce denenmiş olan vardiyalı çalışma sistemi yeniden uygulamaya konmuştur. Denenip de başarısız olan bir sistemin yeniden uygulamaya konulması, iş gücü, moral, motivasyon ve zaman kaybına neden olacaktır. Bu nedenle bu uygulamadan vakit kaybetmeden vazgeçilmesi gerekmektedir.
Memur – Sen ve Birlik Haber-Sen, özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışıyoruz.
Bizim örgütlenme anlayışımızı Konfederasyonumuzun Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan şöyle anlatmaktadır:
“Medeni insan örgütlü insandır. Hak aramasını bilen insandır. Her değer sahibi, her inanan insan, düşüncelerini hayata hâkim kılmak istiyorsa mutlaka örgütlü mücadeleye katılmalıdır.” der.
Bizler adil bir düzen sağlanmak için varız. Çalışma hayatında, sosyal, özlük ve ekonomik hakların adil bir şekilde dağılmasını da sendikalar sağlar. İşveren karşısında çalışanın, hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için mücadele vermekteyiz dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

117 Yorum

 1. Pingback: Google

 2. Pingback: jelly vibrator

 3. Pingback: how to use a vibrator

 4. Pingback: Laverdaddesnuda.com

 5. Pingback: best male sex toy

 6. Pingback: tubidy mp3

 7. Pingback: big dildo review

 8. Pingback: masturbation sleeve

 9. Pingback: powerfull vibrators

 10. Pingback: luxury sex toys

 11. Pingback: waterproof rabbit vibrator

 12. Pingback: best bullet vibrator

 13. Pingback: سرور مجازی

 14. Pingback: We specialize in the maintenance and installation of modern heating and cooling systems

 15. Pingback: php user authentication script

 16. Pingback: resell rights ebooks

 17. Pingback: Gulasch Suppe von little Lunch

 18. Pingback: Son of God

 19. Pingback: how to use a g spot vibrator

 20. Pingback: adam and eves radio

 21. Pingback: rabbit vibe

 22. Pingback: silicone g spot vibrator

 23. Pingback: how to delay male orgasm

 24. Pingback: best adult board games

 25. Pingback: adam and eve promo code

 26. Pingback: adam and eve sale

 27. Pingback: instrutcii

 28. Pingback: اسکوتر برقی

 29. Pingback: netflix free

 30. Pingback: تبلیغات در گوگل

 31. Pingback: خرید vpn

 32. Pingback: iPhone 7 Charger

 33. Pingback: iPhone Charging Cable

 34. Pingback: Tecnologia

 35. Pingback: تعمیر مایکروفر

 36. Pingback: تولید کننده پیچ و مهره

 37. Pingback: دانلود فیلتر شکن تلگرام دسکتاپ

 38. Pingback: your one stop golfing resource

 39. Pingback: your all in one traveling resource

 40. Pingback: اسکوتر شارژی

 41. Pingback: hireahacker.net reviews

 42. Pingback: pc software full download

 43. Pingback: apps download for pc

 44. Pingback: free download for windows 10

 45. Pingback: free download for windows 8

 46. Pingback: best blowjob

 47. Pingback: app download for pc

 48. Pingback: clitoral stimulation

 49. Pingback: games for laptop download

 50. Pingback: free games download for windows 8

 51. Pingback: پروکسی تلگرام mtproto

 52. Pingback: هپاش

 53. Pingback: software download for windows 8

 54. Pingback: pc games apps free download

 55. Pingback: مه پاش معدن

 56. Pingback: download full version pc games

 57. Pingback: free download for windows 7

 58. Pingback: خرید انگشتر طلا

 59. Pingback: spreader bar bdsm

 60. Pingback: free games download for pc

 61. Pingback: satisfyer pro deluxe

 62. Pingback: Google

 63. Pingback: pc app for windows 10

 64. Pingback: today holidays

 65. Pingback: MILF Porn Online

 66. Pingback: free download for windows pc

 67. Pingback: remote control vibrators

 68. Pingback: yoni masseur paris

 69. Pingback: free download for windows 7

 70. Pingback: masaje naturista barcelona

 71. Pingback: massage naturiste paris

 72. Pingback: free nintendo games

 73. Pingback: amazon boston

 74. Pingback: japanese fukui datumou

 75. Pingback: japanese fukui datumou

 76. Pingback: Cellphone sale

 77. Pingback: بهینه سازی سایت

 78. Pingback: first time butt plug

 79. Pingback: agencies for security guards

 80. Pingback: how to use super head honcho

 81. Pingback: rotating vibrator

 82. Pingback: legitimate work from home jobs with no startup fee

 83. Pingback: oral sex

 84. Pingback: vibrator of the future

 85. Pingback: auto taxi

 86. Pingback: A&E Twisted Silk Vibrator

 87. Pingback: datumoufukuiken

 88. Pingback: top news stories

 89. Pingback: Verbuchen

 90. Pingback: pure gourmet coffee

 91. Pingback: buy pure kona coffee

 92. Pingback: دریافت دعا

 93. Pingback: مه پاش گاوداری

 94. Pingback: interracial porn

 95. Pingback: Baby Highchair

 96. Pingback: campervans campervans

 97. Pingback: uppsala veterinärmottaning

 98. Pingback: Knights Templar

 99. Pingback: Dean Stark apparatus

 100. Pingback: Kindergarten through 8th Grade

 101. Pingback: support

 102. Pingback: thrusting vibrators

 103. Pingback: Zuma Plush

 104. Pingback: strap on for plus size women

 105. Pingback: chin dildo

 106. Pingback: Wand Massager

 107. Pingback: Rabbit Vibrator Review

 108. Pingback: Best Penis Pump

 109. Pingback: Sex Swing Review

 110. Pingback: Best Anal Toy

 111. Pingback: female sexual stimulating gel

 112. Pingback: Best Anal Lubricant

 113. Pingback: Anal Vibrator Review

 114. Pingback: testi canzoni

 115. Pingback: دانلود آهنگ ایرانی

 116. Pingback: apple wholesale

 117. Pingback: emotional support animal letter

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super