23 Ekim Salı , 2018

Sıcak Asfalt Tesisinin Doğu Anadolu’ya Örnek Oldu

Erzincan İl Genel Meclisi ekim ayı toplantıları başladı. Ekim ayı toplantıları Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımlarıyla yapılıyor.
Toplantı öncesi konuşan Tuygun, sıcak asfalt tesisinin Doğu Anadolu Bölgesi’ne örnek olduğunu birçok ilden özel idare heyetlerinin ziyaret ettiğini söyledi…5 Gün sürecek toplantılarda ilçelerde ve köylerde devam eden yatırımların yanı sıra, içme suyu, altyapı, kanalizasyon ve yol çalışmaları ile ilgili kararlar alınıyor. Toplantı öncesinde konuşan Meclis Başkanı Ünal Tuygun, sıcak asfalt çalışmalarına değinerek; “ Bu yıl seyyar sıcak asfalt tesisi Tercan ilçesine bağlı Mercan Beldesi’nde kuruldu, Pilot bölge olarak, Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli’nde mevsim şartlarına bağlı olarak bu sezon çalışacak. Bu yıl iyi bir asfalt çalışması gerçekleştirdik, önümüzdeki yıl daha profesyonel hale gelecek. Birçok ilin özel idaresi de tesislerimizi incelemek için heyet gönderdiler. İki ilde sıcak asfalt tesisi var, seyyar plent olarak da sadece Malatya’da var. Sistem her ilde böyle çalışmıyor ama bizim arkadaşlarımız bu işi başardılar, kurumda çalışan arkadaşlarımıza ve kurumu temsilen ilimiz valisine bu konuda teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Ali Arslantaş alandaki çalışmaları adım adım takip ediyor. Kemah ilçesinde bir bölgede sıcak asfalt çalışması yapıldı, İliç ve Kemaliye’de uzaklık nedeniyle hareket edemedik” dedi.
Tuygun konuşmasında altyapı ve üstyapı çalışmalarının ilçelerde ve köylerde devam ettiğinin de altını çizerek; “Daha önce belde olan ve bize devredilen 5 beldenin altyapı çalışması bitmek üzere, çok kısa bir sürede buranın içme suyu ve kanalizasyonu yapıldı. Refahiye ve İliç’te bazı köylerinin kilit parke çalışmaları tamamlandı. Elimizden geldiğince çalışıyoruz ama talep çok, 3 bin kilometre gibi oldukça yüksek bir yol ağımız var. İnşallah önümüzdeki senenin yatırım programında da bölgelerimizin eksikliklerini değerli meclis üyelerimizle birlikte belirleyip, çözeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super